Danuta Wałęsa mocno o Kaczyńskim. "Nie ma żony, a chce rządzić kobietą i całym krajem”

Danuta Wałęsa mocno o Kaczyńskim. "Nie ma żony, a chce rządzić kobietą i całym krajem”

Lech Wałęsa znalazł sojusznika w swojej prywatnej wojnie z Jarosławem Kaczyńskim. Prezydent Polski może liczyć na swoją żonę, która poparła go i zaatakowała polityka PiS. Według byłej pierwszej damy, były premier Polski nie powinien zabierać głosu w sprawie rodziny i kobiet, z racji swojego nikłego doświadczenia w tego rodzaju relacjach.

Lech Wałęsa i jego żona Danuta są zaciekłymi przeciwnikami Jarosława Kaczyńskiego. Małżeństwo od lat krytykuje postać prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który przez wielu postrzegany jest od dawna jako wróg byłego prezydenta od lat 90., kiedy to ich polityczne drogi się rozeszły. Żona Noblisty postanowiła w ostrych słowach zaatakować lidera rządzącej partii politycznej i zarzucić mu, że nie powinien zabierać głosu w sprawach rodziny i kobiet, skoro sam nigdy nie zdecydował się na zostanie ojcem i założenie rodziny.

Lech Wałęsa i Danuta Wałęsa atakują Kaczyńskiego

O ile w przypadku Noblisty ataków na samego Kaczyńskiego było bardzo dużo, o tyle żona byłego prezydenta wyjątkowo rzadko zabierała głos w sprawie działalności prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Teraz jednak była pierwsza dama postanowiła zaatakować polityka, który w ostatnim czasie bardzo często porusza sprawy rodzinne w sowich przemówieniach. Zdaniem Danuty Wałęsy - bez jakiejkolwiek znajomości tematu.

– Prezes nie ma żony, a chce rządzić kobietą i całym krajem. Apeluję panie prezesie niech się Pan opamięta, nie ma Pan dzieci, nie ma Pan żony. Co pan wie o życiu pszczół jak Pan w ulu nie mieszka. Ja nie rozumiem, chce mieć władzę wszelką w każdej dziedzinie, a to jest nienormalne – powiedziała w wywiadzie dla Radia Zet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Mężczyźni nie potrafią uprawiać polityki"

Zdaniem Danuty Wałęsy zarówno Polska, jak i światowa polityka, wprost potrzebują kobiet, które mogą tchnąć życie w świat polityki na świecie. Według żony Noblisty to ich wrodzona empatia jest kwestią, dzięki której takie rozwiązanie wyszłoby wszystkim na dobre. Była pierwsza dama zachęciła wszystkie Panie do podjęcia inicjatywy w dążeniu do zaistnieniu na scenach politycznych całego świata.

– Widzimy, że mężczyźni źle robią politykę – kobiety powinny mocniej angażować się w politykę. Mają więcej empatii, a mężczyźni skupieni są na gadżetach. Potrzebujemy kobiecych partii, organizacji, kobiecego myślenia o wspólnych sprawach – zakończyła.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻYŁA Jarosława Kaczyńskiego. Dosłownie zrównała go z ziemią, była BEZLITOSNA. Jej słowa wbiją was w fotel!
  2. Ujawniono SEKRET Joanny Liszowskiej. Miała ROMANS z 16 lat starszym aktorem. Znacie go ze "Świata wg Kiepskich"
  3. Trąby powietrzne znowu przejdą przez Polskę, ale to nie wszystko. Pilne ostrzeżenia RCB dla całego kraju
  4. Najbrzydsze paznokcie hybrydowe w 2019 roku? "Dzieło" tej kosmetyczki doprowadziło klientkę do łez rozpaczy
  5. Michał Szpak w końcu znalazł drugą połówkę. To intymne zdjęcie z partnerką ujawnia wszystko
  6. Księżna Kate powiedziała wszystko nt. czwartej ciąży. Reakcja Williama zwala z nóg

Źródło: Lelum

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu