Lech Wałęsa smutna wiadomość
Facebook Lech Wałęsa
Joanna Szwalikowska - 10 Listopada 2020

Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Lech Wałęsa w jednym z wywiadów przekazał bardzo smutną wiadomość. Jak się okazuje, znalazł się w trudnej sytuacji. Były prezydent jest zrozpaczony.

Lech Wałęsa jest jedną z osób publicznych, które chętnie opowiadają o swoim życiu prywatnym. Jest również bardzo aktywny na swoim koncie na Facebooku, gdzie regularnie publikuje wpisy dotyczące swoich przemyśleń oraz komentarze dotyczące bieżącej sytuacji w kraju.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Lech Wałęsa opowiedział o swoim dramacie. Jest zrozpaczony

Od pewnego czasu Lech Wałęsa jest emerytem. Jak się jednak okazuje, świadczenia, które otrzymuje, nie są w stanie pokryć bieżących potrzeb. Były prezydent wypowiedział się na temat swojej sytuacji finansowej w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Jak stwierdził, jest bankrutem.

Były prezydent w jednym z wywiadów z "Rzeczpospolitą" zdecydował się opowiedzieć o swoim dramacie. Podczas rozmowy przyznał, że jest bankrutem. Jak dodał, bardzo brakuje mu pieniędzy, które zarabiał podczas udzielania wykładów na całym świecie. Był to jego sposób na dorobienie sobie do emerytury.

- Jestem bankrutem. Liczyłem, że tak jak było, będzie zawsze, więc rozdawałem, a nie gromadziłem. Dzisiaj już nie mam co rozdawać. Potrzebne mi to, ale chyba nie dożyję czasów, kiedy znowu będę mógł wsiąść do samolotu i polecieć na drugi koniec świata spotykać się z ludźmi - mówił Lech Wałęsa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Były prezydent jest zrozpaczony swoją sytuacją. W momencie, kiedy zarabiał większe kwoty, nie myślał o oszczędnościach i niepewnej przyszłości. Teraz bardzo tego żałuje, a emerytura okazuje się nie wystarczać na pokrycie podstawowych potrzeb. W dodatku obecnie polityk nie ma możliwości dorobienia sobie. Obawia się, że nie zdoła dożyć czasu, kiedy ponownie będzie mógł wsiąść w samolot i spotykać się z ludźmi na drugim końcu świata.

Emerytura, jaką pobiera Lech Wałęsa uzależniona jest od tego, ile lat przepracował, a także jakie funkcje pełnił. Jako że pełnił funkcję prezydenta, przysługuje mu również dożywotnia prezydencka emerytura. Jej wysokość to 10,5 tysiąca złotych miesięcznie. Oprócz tego otrzymuje on również razem z rodziną świadczenia zdrowotne.

Jak się okazuje, to jednak nie wystarcza. Lech Wałęsa opowiadał kiedyś publicznie, iż jego żona wydaje więcej pieniędzy, niż on sam otrzymuje. W związku z tym był prezydent jest zrozpaczony. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" przyznał, iż stał się bankrutem.

Przedtem polityk posiadał dodatkowe źródło utrzymania - prowadził wykłady na całym świecie. Niestety, teraz z powodu pandemii koronawirusa, musiał z tego zrezygnować. Obecnie nie ma możliwości podróżowania. Obawia się, że nie zdoła dożyć momentu, kiedy sytuacja się unormuje na tyle, żeby mógł powrócić do podróżowania.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Pilna wiadomość dla wszystkich Polek i Polaków. Wirusolog mówi o piątkowym poranku, pozostało tylko czekać

3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca

- Ja mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie - opowiadał Wałęsa w jednym z wywiadów. Podczas rozmowy z "Rzeczpospolitą" poruszono również kwestię Strajku Kobiet. Wałęsę zapytano między innymi o to, czy popiera tę inicjatywę.

- Tak, dlatego, że dużo mogą, tylko że muszą się zabrać do roboty, ponieważ tak się nie zwycięża. Mogą sobie pokrzyczeć i pochodzić, ale to żadne zwycięstwo - odpowiedział Wałęsa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Po wizycie u fryzjera jej york nie dawał jej spokoju. Gdyby nie on, już by nie żyła
  2. Rosjanie ufundowali Robertowi Lewandowskiemu prezent. Umieścili go w samym centrum Warszawy, jest wielki
  3. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  4. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  5. Skandal, lekarka odesłała 56-latka do domu z błahego powodu. Niestety, potem na pomoc było za późno
  6. Zuchwałe oszustwo na karty SIM. Można stracić mnóstwo pieniędzy
  7. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Rzeczpospolita, o2, Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News