Żona Lecha Wałęsy wcale nie nazywa się Danuta. Dla wielu będzie to ogromne zaskoczenie

Żona Lecha Wałęsy wcale nie nazywa się Danuta. Dla wielu będzie to ogromne zaskoczenie Źródło: YouTube/TV4TEDE

Lech Wałęsa jako prezydent i pierwsza dama, Danuta Wałęsa - to była pierwsza prezydencka para wolnej Polski. A jednak, okazuje się, że podręczniki historii można lekko zaktualizować. Żona Lecha Wałęsy nie nazywała się wcale Danuta.

Lech Wałęsa nie miał żony Danuty. Tę zaskakującą informację wyczytać można z wydanej w 2011 roku książki pierwszej damy pt. "Marzenia i tajemnice". To właśnie na kartach tej biografii dowiadujemy się, jak naprawdę nazywała się żona byłego prezydenta Polski.

Lech Wałęsa nie miał żony Danuty. Ciekawa informacja z biografii pierwszej damy

Tej prawdy nikt wcześniej nie znał. Dla wszystkich żoną Lecha była Danuta Wałęsa. Dopiero po publikacji biografii okazuje się, że miała ona zupełnie inne imię. Była pierwsza dama nie nazywała się wcale Danuta. Na początku nosiła inne imię, co potem wiązało się z wieloma problemami. Jak doszło do zmiany imienia? Okazuje się, że winny zamieszania jest ojciec pierwszej damy.

Danuta Wałęsa urodziła się w 25 lutego 1949 roku w miejscowości Krypy. Gdy tylko przyszła na świat, do lokalnego urzędu poszedł zarejestrować ją ojciec. I to on przedstawił urzędnikowi swoją nowo narodzoną córkę jako "Mirosławę". Tak też zostało zapisane w akcie urodzenia. Tym samym, oficjalnie, nowym członkiem rodziny została Mirosława Gołoś.

Dziewczynka o dwóch imionach. Problemy w szkole

To imię jednak, z nieznanego powodu, nie przyjęło się. Już na chrzcie rodzice wskazali księdzu imię, którego kobieta będzie używać już na stałe: Danuta. Przyszła pierwsza dama została więc inaczej wpisana do oficjalnych dokumentów, a inaczej została ochrzczona. W domu rodzinnym wygrała wersja "kościelna". Od tej pory dziewczynka została "Danusią".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodziło to pewne problemy. Żona Lecha Wałęsy opowiadała, że gdy poszła do szkoły, była bardzo zaskoczona, gdy wywoływano ją jako "Mirosławę". Dziecku na pewno ciężko było przyzwyczaić się do podwójnego imienia. Dlaczego sama nie używała swojego "legalnego" imienia? Być może chciała oderwać się od rodziny. Portal Fakt24 opisywał, że Danuta Wałęsa przy pierwszej okazji odeszła z domu i zerwała kontakty z rodziną, w której często dochodziło do awantur, a ojciec uzależniony był od alkoholu. Niewykluczone, że ostatecznie odrzucając swoje pierwsze imię, zerwała z przeszłością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. W każdej chwili mogą CAŁKOWICIE odebrać Ci 500 plus. Wiadomo już, kto je straci
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały
     

Źródło: Lelum

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News