Lech Wałęsa czuje się poniżony
MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News
Monika Majko - 8 Września 2020

Dramat Lecha Wałęsy. Zamieścił porażający wpis, będzie walczył do samego końca

Lech Wałęsa nie mógł już dłużej milczeć na ten temat, były prezydent Polski zamieścił w sieci zaskakujący wpis. Działacz i polityk czuje się poniżony, dawni koledzy nie pozostawili mu wyboru. Współzałożyciel "Solidarności" zapowiedział, że nie ma zamiaru się poddać i będzie walczył do końca.

Lech Wałęsa nie ma chwili wytchnienia, choć już od dawna jest na politycznej emeryturze. Były prezydent Polski nie mógł dłużej milczeć i zamieścił w sieci wpis, którego treść poruszyła internautów. Działacz i polityk przyznał, że czuje się poniżony. Zapowiedział walkę do samego końca.

Lech Wałęsa nie odpuszcza, będzie walczył do końca

Choć na świecie Lech Wałęsa jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków, jego działalność polityczna i społeczna w kraju wywołuje ogromne kontrowersje wśród wielu osób. Były prezydent Polski od lat pozostaje na wojennej ścieżce z wieloma dawnymi kolegami z "Solidarności", z którymi toczy boje prawne. Niedawno Lech Wałęsa opublikował w mediach społecznościowych pełen żalu wpis, dotyczący przegranych spraw sądowych z kilkoma z nich. Pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność" czuje się poniżony przez wydane wyroki.

Już niedługo Polacy mogą usłyszeć, że niewygodny zakaz zostaje zaostrzony?Rząd pracuje nad zaostrzeniem drakońskiego zakazu. Wejdzie w życie od połowy miesiąca?Czytaj dalej

- W moich sprawach sądowych z Ryszardem Czarneckim, Krzysztofem Wyszkowskim oraz Henrykiem Jagielskim zostałem poniżony i zmuszony prawomocnym wyrokami Sądów do przeprosin. Uczestnicząc w rozprawach zauważyłem pewną powtarzającą się tendencję, że formalności są ważniejsze od ustalenia prawdy - napisał Lech Wałęsa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MetamorfozaWszyscy wytykali palcami otyłą 22-latkę. W końcu powiedziała dość i schudła aż 234 kilogramy, powalająca metamorfozaCzytaj dalej

Lech Wałęsa czuje się poniżony przez byłych kolegów z "Solidarności"

Legendarny przywódca "Solidarności" nie ma jednak zamiaru odpuszczać. Lech Wałęsa zapowiedział, że skoro nie może załatwić tej sprawy w kraju, skorzysta z pomocy Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Dzisiaj grzeje: 1. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Nagła konferencja Jarosława Kaczyńskiego. Chce wprowadzenia nowych zakazów i ograniczeń

- Sąd Najwyższy odmówił mi rozpoznania mojej skargi kasacyjnej od tych wyroków. W Polsce wymiar sprawiedliwości nie daje mi już żadnych szans obrony mojego stanowiska w tej sprawie. Jestem zmuszony skierować sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Będę jednak walczył dalej w Trybunale. Wierzę, że prawda zwycięży - zapowiedział były prezydent.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Widzowie mają dość, na Wiadomości TVP posypały się gromy. Jacek Kurski nie wytrzymał
  2. Chiny będą nas szpiegować z kosmosu? Na orbitę wysłano globalnego obserwatora Ziemi
  3. Z ostatniej chwili: fani TVP w żałobie. Nie żyje popularny aktor uwielbianego serialu
  4. Nagła zmiana już od dzisiaj w całej Polsce. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotu
  5. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  6. Co za szczęściara, Dowbor przyjęła niesamowitych gości. Jakiś czas temu pokazywała niezwykle przetwory

KobietaZłodziej ukradł jej torebkę, straciła wszystko, co najcenniejsze. Kiedy 25 lat później usłyszała dzwonek do drzwi, nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News