Lech Wałęsa przed laty stracił syna
Flickr MSZ
Irmina Jach - 22 Lipca 2020

Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo

Lech Wałęsa przed trzema laty przeżył śmierć syna, Przemysława. Ciało 43-letniego mężczyzny zostało odnalezione w jego mieszkaniu w Gdańsku. Przyczyny zgonu nie były jasne przez długi czas. Dyskutowało się o tym, czy do śmierci syna byłego prezydenta przyczyniły się osoby trzecie. Sprawa koniec końców została wyjaśniona.

Lech Wałęsa i jego żona, Danuta, doczekali się wspólnie ośmiorga dzieci. Trzeci syn małżeństwa, Przemysław, przyszedł na świat w 1974 roku. Mężczyzna przez wiele lat pracował w Straży Granicznej. Przed laty, w 1993 roku, był bohaterem medialnego skandalu, który wywołał, powodując wypadek samochodowy w którym ucierpiała jedna osoba. Sąd wymierzył mu za ten czyn karę roku i dziewięciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Sytuacja powtórzyła się jednak dziewięć lat później, kiedy w stanie upojenia alkoholowego zderzył się z radiowozem policyjnym. Po tym zdarzeniu Przemysław Wałęsa unikał alkoholu i nie brał udziału w życiu publicznym. Gdy w 2017 roku jeden z synów mężczyzny odnalazł jego ciało, wszyscy byli zszokowani. Mimo upływu miesięcy od śmierci, nie była znana przyczyna zgonu syna byłego prezydenta.

TVP po raz kolejny zaliczyło wpadkę w programie śniadaniowymSpektakularna wpadka w TVP na żywo. Widzowie przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Lech Wałęsa stracił ukochanego syna

Już wstępne oględziny gdańskiego mieszkania, w którym znaleziono Przemysława Wałęsę, wskazywały na to, że w tragiczne zdarzenie nie były zamieszane osoby trzecie. Dla potwierdzenia tych spostrzeżeń niezbędne było jednak wykonanie sekcji zwłok denata. Wyniki badania nie były ujawnione przez bardzo długi czas. Sam Lech Wałęsa niechętnie wypowiadał się na temat śmierci swojego potomka. Tylko jeden raz, podczas konferencji naukowej IPN w 2017 roku, przyznał, że uważa, że do śmierci Przemysława przyczyniły się pomówienia dotyczące współpracy byłego prezydenta z SB.

- Mój syn nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie - powiedział wówczas Lech Wałęsa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

PieniądzeNajbardziej poszukiwane monety PRL-u. Każda warta jest fortunę, warto przejrzeć stare pamiątkiCzytaj dalej

W sprawie tragicznej śmierci 43-latka zdecydowanie częściej wypowiadał się jego brat, Jarosław, który chętnie zdradzał kulisy osobistego życia Przemysława Wałęsy. To właśnie dzięki niemu opinia publiczna dowiedziała się, że syn byłego prezydenta zmagał się z problemem alkoholowym i depresją. Zdradził również, że śmierć mężczyzny odbiła się na życiu całej rodziny Wałęsów.

- Leczył się na depresję, był alkoholikiem. Przez całe życie ludzie pamiętali mu wypadek, do którego doprowadził na początku lat 90. Przez pierwszy tydzień po śmierci Przemka moi rodzice byli jak roboty, starali się nie pokazywać emocji, ale było widać, że ze sobą walczą. Po tym pierwszym tygodniu pojawiły się łzy, emocje. Przemek był najbliżej ojca. Niepokoję się, że ojciec stracił swojego ukochanego synka. Ciężko to przeżyli z mamą - mówił wówczas Jarosław Wałęsa.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

2. Przyłbica zamiast maseczki? Eksperci ostrzegają przed rozwiązaniem

3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Ostateczne ustalenia śledczych potwierdziły wersję, która została ustalona w dniu odkrycia ciała Przemysława Wałęsy. Syn Lecha Wałęsy nie popełnił samobójstwa ani nie został zamordowany. Zgon mężczyzny nastąpił z przyczyn chorobowych. Ze względu na dobro najbliższych szczegółowe informacje nie zostały ujawnione opinii publicznej. Postępowanie w sprawie śmierci Przemysława Wałęsy zostało umorzone.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne ostrzeżenie dla Polaków. Prawie cały kraj objęty zagrożeniem
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje

Jajka poleZobaczył na polu wyjątkowo dziwne jaja. Gdy podszedł bliżej, zamarł ze strachuCzytaj dalej

Źródło: Newsweek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News