Lech Wałęsa o Kornelu Morawieckim: "To był zdrajca, taka jest prawda"

Lech Wałęsa o Kornelu Morawieckim: "To był zdrajca, taka jest prawda" Źródło: youtube/onet_news/

Lech Wałęsa nie zamierzał zatajać swojego zdania na temat zmarłego Kornela Morawieckiego. Ostro wypowiedział się na temat ojca premiera, a jego słowa mogą wywołać spore poruszenie w opinii publicznej. Nie zawahał się, by nazwać go "zdrajcą".

Lech Wałęsa podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej poruszył wiele kwestii, nie szczędząc przy tym pozytywnych opinii pod swoim adresem. Nie zabrakło również komentarza na temat nieżyjącego już marszałka seniora, który w jego opinii okazał się zdrajcą. Mimo tragedii, jaka spadła nie tylko na rodzinę Morawieckich, ale również na cały świat polityki, bez żadnych zahamowania ocenił jego poczynania sprzed wielu lat. 

Lech Wałęsa o Kornelu Morawieckim 

Były prezydent w trakcie spotkania wyborczego KO przemierzał kolejne istotne dla niego tematy. Nie zabrakło również kilku zdań na temat zmarłego 30 września Kornela Morawieckiego. Wałęsa postanowił odnieść się do wydarzeń z okresu stanu wojennego, kiedy marszałek senior był poszukiwany listem gończym. Choć polityk wybaczył już nieżyjącemu koledze po fachu, nie zamierzał ukrywać, że uważa go za zdrajcę. 

- A co oni z niego robią? Bohatera. A on w środku: stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on, kozak, zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada, proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda - powiedział. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lech Wałęsa może doprowadzić do zwycięstwa? 

W czasie konwencji Lech Wałęsa nie szczędził również pochlebnych słów na swój temat. Przyznał, że zawsze będzie popierał KO, która ma szansę na wygraną, jednak tylko wtedy, jego zdanie będzie decydujące. Z oburzeniem stwierdził, że już od jakiegoś czasu jest zupełnie inaczej, co wydaje mu się niepokojące. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny muzyk. Zmarł po wyczerpującej walce z chorobą

2. Żałosną wpadkę podczas ślubu uchwyciła kamera. Cały kościół momentalnie eksplodował ze śmiechu

- Popieram was i będą na was głosował, nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami. Dlaczego naród odbiera was, tak jak odbiera? Ja wiem, i dlatego zwyciężałem i dobrze was prowadziłem, ale w tamtym czasie słuchaliście mnie, a od jakiegoś czasu nie słuchacie - stwierdził. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemcy dają mieszkania ZA DARMO! Polacy mają problem i nie biorą
  2. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
  3. Dramatyczny apel Anny Przybylskiej chwilę przed śmiercią. Błagała, żeby natychmiast przestali, to było okrutne
  4. Widzowie już dawno nie byli tak wściekli na Polsat i TVN! "Doznałam szoku widząc to w TV", "Po pijaku ustalali"
  5. Podłe zdjęcia wyszły na jaw. Magda Gessler nie chciała, żeby kiedykolwiek ujrzały światło dzienne

Źródło: interia

Następny artykuł