Córka Wałęsy wzięła ślub. Jej nowy mąż podjął decyzję, na którą niewielu mężczyzn by przystało

Córka Wałęsy wzięła ślub. Jej nowy mąż podjął decyzję, na którą niewielu mężczyzn by przystało Źródło: Unsplash/Clotaire Folefack

Lech Wałęsa był oczywiście obecny na ślubie córki. Mógł być natomiast zaskoczony z powodu decyzji swojego zięcia, który dokonał nietypowego wyboru. Rzadko spotyka się takie sytuacje.

Lech Wałęsa nawet na ślubie Magdaleny był ubrany w koszulkę z napisem "Konstytucja", na którą klasycznie zarzucił swoją marynarkę. Obecni byli także inni członkowie rodziny Wałęsów - w tym jego żona Danuta oraz syn Jarosław. Na ceremonii pojawili się również wiceprezydent Gdańska, Piotr Borawski, oraz poseł Małgorzata Chmiel. Mimo tylu znamienitych gości, ślub był dosyć skromny.

Ślub mimo wielkich nazwisk był dosyć skromny

Ceremonia ślubna odbyła się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Magdalena Wałęsa wyszła za radnego z Koalicji Obywatelskiej - Lecha Kaźmierczyka, który działa w gdańskim samorządzie. Między małżonkami jest 10 lat różnicy: córka Lecha Wałęsy ma 40 lat, natomiast jej wybranek 50. Para spodziewa się dziecka.

Na kazaniu ksiądz opowiadał o zasługach i wadze nazwiska Wałęsa. Do zapewnienia odpowiedniej i podniosłej oprawy muzycznej zatrudniono muzyków grających na flecie i akordeonie. To jednak nie koniec ciekawostek - obaj świadkowie byli mężczyznami, co zdarza się w kościołach raczej rzadko. Jednak największym zaskoczeniem jest decyzja pana młodego.

Lech Wałęsa musiał przecierać oczy ze zdumienia, gdy dowiedział się o decyzji swojego zięcia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że Lech Kaźmierczak przyjął nazwisko swojej małżonki. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że ma on identyczne imię co teść. Wychodzi więc na to, że w tej chwili będzie dwóch Lechów Wałęsów, a co zabawniejsze 50-letni Kaźmierczak również zajmuje się polityką (choć na szczeblu lokalnym). 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Kolejny sezon "Kuchennych Rewolucji". Ile na show zarabia Magda Gessler?

Być może doczekamy się sytuacji, kiedy na listach wyborczych ponownie pojawi się Lech Wałęsa, tyle, że tym razem nie będzie nim zasłużony działacz "Solidarności", a jego zięć. Wiadomo, że Magdalena oczekuje dziecka - ciekawe więc jakie imię jemu nada? Wybór imienia słynnego dziadka mógłby wprowadzić niemałe zamieszanie w drzewie genealogicznym Wałęsów.

 

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Fakt

Następny artykuł