Był bohaterem, uratował życie wielu osób. Nie żyje Lech

Był bohaterem, uratował życie wielu osób. Nie żyje Lech Źródło: pikio.pl

Lech Trochimowicz, który przez wiele lat był kierownikiem Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, nie żyje. Zasłużony medyk, który uratował życie wielu osób i wybitny wykładowca uniwersytecki zmarł w wieku 63 lat.

Lech Trochimowicz był postacią bardzo zasłużoną dla polskiej sceny medycznej. Niektórzy nazywają go wprost bohaterem. Chirurg i wykładowca uniwersytecki, który ratował życia zwykłych Polaków i promował prace magisterskie adeptów medycyny, odszedł. Niespodziewana śmierć mężczyzny była zaskoczeniem dla wszystkich mieszkańców Podlasia. Białostockie media i instytucje lekarskie z wielkim bólem pożegnały prawdziwego bohatera medycyny.

Lech Trochimowicz odszedł. Tragiczne wieści z Białegostoku

O śmierci swojego wieloletniego pracownika i wykładowcy poinformowała strona internetowa Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w którym od lat uczył i pomagał studentom w zdobywaniu wiedzy potrzebnej do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

- Z głębokim żalem zawiadamiam o śmierci dr n. med. Lecha Trochimowicza - wieloletniego Kierownika Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.. Z wyrazami głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim. Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Współpracownicy - napisano na stronie internetowej wydziału.

Nie da się ukryć, że śmierć Trochimowicza jest wielką stratą dla białostockiej sceny medycznej, z którą zmarły związany był od początków swojej długoletniej kariery. Medyk od wielu lat pracował nie tylko ze studentami, ale także brał udział w bardzo skomplikowanych operacjach, które uratowały życie mieszkańcom Białegostoku i okolic. Przypomnijmy, że utytułowany lekarz był doktorem nauk medycznych i specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Media żegnają Trochimowicza

Z racji swoich medycznych zasług, chirurg jest obecnie opłakiwany przez wiele podlaskich portali, jak też całe środowisko akademickie. Dzisiaj, czyli 10 kwietnia, w dniu, w którym zaplanowano pogrzeb uznanego lekarza, nie zabraknie dziesiątek ludzi, którzy pożegnają bohatera i podziękują mu za lata jego misji.

Uroczystość żałobna Trochimowicza odbędzie się w Starym kościele Farnym parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Białymstoku przy ul. Kościelnej 2. Po uroczystości w świątyni, która będzie miała miejsce o godzinie 11, kondukt pogrzebowy uda się na cmentarz w Karakulach, gdzie medyk spocznie.

  1. Michał Szpak tańczy nago przed lustrem! Fanki oszalały! Co za ciało!
  2. Dzieli ich 27 lat, łączy gorąca miłość! Piękna polska aktorka poślubiła starszego mężczyznę wbrew wszystkiemu i wszystkim!
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

Źródło: Kurier Poranny

Następny artykuł