Był bohaterem, uratował życie wielu osób. Nie żyje Lech

Był bohaterem, uratował życie wielu osób. Nie żyje Lech Źródło: pikio.pl

Lech Trochimowicz, który przez wiele lat był kierownikiem Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, nie żyje. Zasłużony medyk, który uratował życie wielu osób i wybitny wykładowca uniwersytecki zmarł w wieku 63 lat.

Lech Trochimowicz był postacią bardzo zasłużoną dla polskiej sceny medycznej. Niektórzy nazywają go wprost bohaterem. Chirurg i wykładowca uniwersytecki, który ratował życia zwykłych Polaków i promował prace magisterskie adeptów medycyny, odszedł. Niespodziewana śmierć mężczyzny była zaskoczeniem dla wszystkich mieszkańców Podlasia. Białostockie media i instytucje lekarskie z wielkim bólem pożegnały prawdziwego bohatera medycyny.

Lech Trochimowicz odszedł. Tragiczne wieści z Białegostoku

O śmierci swojego wieloletniego pracownika i wykładowcy poinformowała strona internetowa Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w którym od lat uczył i pomagał studentom w zdobywaniu wiedzy potrzebnej do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

- Z głębokim żalem zawiadamiam o śmierci dr n. med. Lecha Trochimowicza - wieloletniego Kierownika Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.. Z wyrazami głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim. Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Współpracownicy - napisano na stronie internetowej wydziału.

Nie da się ukryć, że śmierć Trochimowicza jest wielką stratą dla białostockiej sceny medycznej, z którą zmarły związany był od początków swojej długoletniej kariery. Medyk od wielu lat pracował nie tylko ze studentami, ale także brał udział w bardzo skomplikowanych operacjach, które uratowały życie mieszkańcom Białegostoku i okolic. Przypomnijmy, że utytułowany lekarz był doktorem nauk medycznych i specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Media żegnają Trochimowicza

Z racji swoich medycznych zasług, chirurg jest obecnie opłakiwany przez wiele podlaskich portali, jak też całe środowisko akademickie. Dzisiaj, czyli 10 kwietnia, w dniu, w którym zaplanowano pogrzeb uznanego lekarza, nie zabraknie dziesiątek ludzi, którzy pożegnają bohatera i podziękują mu za lata jego misji.

Uroczystość żałobna Trochimowicza odbędzie się w Starym kościele Farnym parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Białymstoku przy ul. Kościelnej 2. Po uroczystości w świątyni, która będzie miała miejsce o godzinie 11, kondukt pogrzebowy uda się na cmentarz w Karakulach, gdzie medyk spocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak tańczy nago przed lustrem! Fanki oszalały! Co za ciało!
  2. Dzieli ich 27 lat, łączy gorąca miłość! Piękna polska aktorka poślubiła starszego mężczyznę wbrew wszystkiemu i wszystkim!
  3. Najbliższy człowiek papieża skazany za pedofilię. Polski duchowny: to prześladowanie
  4. Justyna właśnie znowu odpaliła petardę w kierunku Piotra Żyły. Publicznie pierze brudy kolejny raz
  5. Życie "księżniczki" Marty Kaczyńskiej nagle zamieniło się w bajkę. Tak drogo nie jada niemal nikt
  6. Julia Wieniawa przerywa milczenie i mówi o kolejnej "strasznej" chorobie. Znowu grubo przesadziła?

Źródło: Kurier Poranny

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News