Poważny problem Lecha Poznań. Pomocnik nie zagra do końca sezonu

Poważny problem Lecha Poznań. Pomocnik nie zagra do końca sezonu Źródło: YouTube - LechTV

Lech Poznań ma kłopoty w związku z urazem jednego z najważniejszych zawodników, którzy w ostatnich miesiącach stanowili o sile zespołu. Kontuzji nabawił się bowiem Pedro Tiba, w związku z czym nie zagra już do końca sezonu.

Lech Poznań nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. Klub, który przez kilka lat liczył się w walce o mistrzostwo Polski, dziś ma problemy z utrzymaniem dobrej dyspozycji i z walką o grę w europejskich pucharach. Zmiana trenera nie pomogła w całym zamieszaniu, wygląda na to, że włodarze klubu chcą zapisać ten sezon na straty i włączyć się w walkę o lepszy wynik po letniej przerwie.

W ostatnich spotkaniach tego sezonu Lech Poznań będzie musiał dodatkowo poradzić sobie bez jednego ze swoich kluczowych zawodników, którzy stanowili o sile klubu w ostatnich miesiącach. Gdy większość drużyny grała słabo, on zawsze prezentował dobry poziom. Do końca sezonu Lech będzie musiał jednak radzić sobie bez Pedro Tiby, który przeszedł już operację.

Lech Poznań musi radzić sobie bez pomocnika

Do tej pory Pedro Tiba był bardzo ceniony przez kibiców, bowiem uważali oni, że Portugalczyk radzi sobie doskonale, nawet pomimo beznadziejnej postawy kolegów z zespołu. Wydawałoby się, że to właśnie na nim można opierać grę zespołu w ostatnich kolejkach rundy finałowej, gdy Lech Poznań nie gra już w zasadzie o nic. 

Dowiedzieliśmy się jednak, że pomocnik przeszedł zabieg artroskopii kolana, w związku z czym możemy być pewni, że w tym sezonie nie zobaczymy go już na boisku. Wszystko przez to, że tego typu zabiegi zazwyczaj sprawiają, że zawodnicy potrzebują dłuższej rehabilitacji. Póki co wiemy jedynie, że zabraknie go do końca bieżącego sezonu.

Lech Poznań bez Pedro Tiby do końca sezonu

Najprawdopodobniej rekonwalescencja Tiby potrwa do końca tego sezonu, a na początku następnych rozgrywek będzie on już gotowy do gry. Tak przynajmniej bywało w poprzednich przypadkach i jeżeli nic nie zmieni się tym razem, to Portugalczyka zobaczymy na murawie dopiero w sezonie 2019/2020.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News