Lech Poznań zatrudni trenera z Grecji? Skauci sondują rynek

Lech Poznań zatrudni trenera z Grecji? Skauci sondują rynek Źródło: YouTube - Lech Poznan

Lech Poznań latem tego roku na pewno zmieni trenera. Po odejściu Adama Nawałki szefostwo klubu zadecydowało, że nowy szkoleniowiec zostanie zatrudniony dopiero przed nowym sezonem. Pojawiły się plotki, że może on pochodzić z Grecji.

Lech Poznań planuje przeprowadzić już niebawem prawdziwą rewolucję kadrową. Z drużyną ma się pożegnać aż dziesięciu zawodników, choć niewykluczone, że będzie ich jeszcze więcej, jeżeli do klubu wpłyną korzystne oferty. Możemy być pewni, że pojawi się również nowy trener, bowiem niedawno dowiedzieliśmy się o zwolnieniu Adama Nawałki.

Były selekcjoner reprezentacji Polski opuścił klub, a do końca sezonu Lecha Poznań poprowadzi Dariusz Żuraw, dotychczasowy trener rezerw. Szefostwo klubu spisało już ten sezon na straty i chciałoby, aby za kilka miesięcy widać było efekty wielkiej rewolucji. Niebawem drużynę objąć może szkoleniowiec pochodzący z Grecji, o czym informują od kilku dni media z Polski i Grecji. 

Lech Poznań przeprowadzi rewolucję kadrową

Ostatnie wyniki osiągane przez zespół stały w sprzeczności z oczekiwaniami zarządzających, który nie godzili się na tak słabą grę. Adam Nawałka był uznawany za najlepszego polskiego szkoleniowca, ale nawet on nie potrafił zapanować nad bałaganem w Poznaniu. W związku z tym podjęto decyzję o pożegnaniu się z trenerem i rozpoczęto poszukiwania nowego szkoleniowca.

Już niebawem Lech Poznań reprezentowany przez Karola Klimczaka i Piotra Rutkowskiego ma spotkać się z Marinosem Ouzounidisem, szkoleniowcem z Grecji. Gdyby udało się zatrudnić go w naszej lidze, to z pewnością byłoby to bardzo ważne wydarzenie dla polskiego futbolu. Doszłoby bowiem do sprowadzenia trenera o bogatym doświadczeniu.

Lech Poznań może zatrudnić polskiego trenera

Ouzounidis prowadził przed laty Panathinaikos i AEK Ateny, dwie z trzech największych drużyn występujących w Grecji. Z pewnością należy on do czołówki trenerów z tego kraju, w związku z czym jego praca w Poznaniu z pewnością przyciągnęłaby wielkie zainteresowanie kibiców oraz mediów. 

Poza sukcesem sportowym można więc osiągnąć w ten sposób jednocześnie profity ze względów marketingowych. Negocjacje ze szkoleniowcem mają odbyć się już za kilka dni i od wyniku rozmów zależy, czy uda się porozumieć z potencjalnym nowym trenerem.

źródło: Piłka Nożna

Następny artykuł