To zdjęcie Lecha Kaczyńskiego miało zostać opublikowane po kadencji. Łzy w oczach

To zdjęcie Lecha Kaczyńskiego miało zostać opublikowane po kadencji. Łzy w oczach Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Na 10 kwietnia tego roku przypada ósma już rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginął Lech Kaczyński oraz 95 prezydenckich współpracowników. Z tej okazji warto więc przypomnieć bezprecedensowe zdarzenie z jego kadencji oraz fotografię, która powstała w tym wyjątkowym czasie.

W 2008 roku Kaczyński wyszedł z pomysłem, aby stworzyć sesję zdjęciową w rządowym Tu-154, której głównym bohaterem miał być on sam. Niewiele osób spodziewało się takiego pomysłu, gdyż kraj żył wtedy awanturą związaną z wątpliwą według wielu Polaków słusznością nakazu prezydenta, aby polecieć do Gruzji.

Lech Kaczyński w obiektywie

Ostatecznie powstała jednak seria zdjęć, która zachwyciła twórców. Jak wspomina Andrzej Stankiewicz z "Newsweeka", jego uwagę przykuła szczególnie jedna z fotografii. Prezydent nie miał na sobie marynarki. Był ubrany nieformalnie, pozował w białej koszuli z podwiniętymi rękawami. Na pasie startowym zobaczyć można było cień jego sylwetki.

Wyjątkowa twarz prezydenta

W tle widać za to błękitne niebo oraz skrzydło samolotu. Jak napisał Stankiewicz, "symbolika fotografii go uderzyła". Dziennikarze odpowiedzialni za realizację sesji stwierdzili, że zachowają zdjęcie i opublikują je, gdy Lech Kaczyński zakończy kadencję. Prezydent nie doczekał jednak tego momentu. Tajemnicze zdjęcie nigdy nie zostało więc opublikowane.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jest czarna lista Kaczyńskiego! Ci politycy muszą wylecieć z PiS: Szydło, Jaki…
  2. Znany dziennikarz i czołowy polityk jest gejem. Zdjęcie podzieliło wyborców
  3. Prezydent Gdańska oskarżony! Bierze się za niego prokuratura
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News