Lech Kaczyński to postać o której Polska nie zapomni nigdy – ta kwestia nie podlega dyskusji. Dyskusji podlega natomiast to, gdzie powinien zostać umiejscowiony pomnik byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Obecna lokalizacja sprawia, że ludzie robią sobie z niej żarty.

Lech Kaczyński na placu Piłsudskiego? Taki pomysł mocno nie spodobał się Władysławowi Frasyniukowi, byłemu posłowi oraz działaczowi opozycji w czasach PRL. Niezadowolony z obrotu spraw mężczyzna posunął się nawet do żartów związanych z umiejscowieniem pomnika tragicznie zmarłego prezydenta. Wysunął pewną odważną i kontrowersyjną propozycję.

Lech Kaczynski upamiętniony na placu im. Lecha Wałęsy? Taką propozycję ma opozycjonista z czasów PRL

Władysławowi Frasyniukowi podczas jednego z wywiadów zabrał głos w sprawie lokalizacji pomnika brata Jarosława Kaczyńskiego. Wzbudzający emocje pomnik ma ponad 7 metrów wysokości i waży, bagatela, 35 ton! Nic więc dziwnego, że jet o czym dyskutować. Były poseł wysnuł nawet pewną propozycję:

– Może napiszę list do Hanny Gronkiewicz-Waltz, żeby ten plac, gdzie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego, który jest większy niż monument marszałka Piłsudskiego, nazwać imieniem Lecha Wałęsy – rzucił wniosek.

Internautom spodobał się ten żart i bardzo szybko go podchwycili.

– Propozycja Władysława Frasyniuka co o nazwy pomnika im. Lecha Wałęsy jest wyśmienita. Popieram – napisał jeden z komentatorów.

Frasyniuk o święcie niepodległości – łamanie prawa i brak alternatyw

Były poseł zabrał głos w jeszcze jednej, ważnej dla Polaków sprawie – obchodów święta niepodległości. Mężczyzna pokreślił, że nie wybiera się na marsz, ponieważ osoby na niego uczęszczające to zwykli przestępcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda pójdzie z narodowcami? Najśmieszniejsze memy przed Marszem Niepodległości

– Nie będę na marszu narodowym. Nie chodzę z przestępcami, którzy łamią Konstytucję i naruszają swobody obywatelskie. Za to się siedzi w więzieniu. Zorganizowana grupa przestępcza to ciężki zarzut – ostro zapowiedział.

– Mam przekonanie, że mamy do czynienia z potwornym chaosem, łamaniem prawa, a nie świętowaniem stulecia odzyskania niepodległości – dodał.

Opozycjonista podkreślił również, że bardzo chętnie wziąłby udział w uczczeniu 100 rocznicy odzyskania niepodległości, jednak nie znajduje dla siebie żadnej odpowiedniej propozycji.

– Ważne, żeby coś wspólnie pozytywnego dla swojego kraju zrobić. W tym z przyjemnością wezmę udział, ale nikt tego, kurwa, nie zaproponował – zagrzmiał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono wściekłe słowa Kaczyńskiego. Tak rozjuszonego nikt go nie słyszał
  2. To może skończyć się tragedią! Ciężarna gwiazda disco polo okrutnie zmasakrowana
  3. Takiego Kaczyńskiego nikt nie widział! Prywatne zdjęcie w sieci
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE

Polacy podzieleni jedną drobną zmianą. Nic już nie będzie takie samo