Wałęsa zmiażdżył pomnik Lecha Kaczyńskiego! Nie miał litości

Wałęsa zmiażdżył pomnik Lecha Kaczyńskiego! Nie miał litości

Lech Kaczyński złapałby się za głowę. W stolicy, tuż przed obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, odsłonięto pomnik zmarłego tragicznie prezydenta. Krytyczne "zjechał" go na swoim profilu na Facebooku inny z byłych prezydentów, Lech Wałęsa. Nie przyniosło mu to chwały.

Lech Kaczyński doczekał w przeciągu ponad 8,5 roku od katastrofy smoleńskiej wielu pomników. Tuż przed obchodami dopięto formalności z najważniejszych z nich. Były prezydent Polski "stanął" na placu Piłsudskiego.

Wałęsa przesadził. Lech Kaczyński na pomniku i burza w sieci

Wydarzenie zorganizowano 10 listopada, sprytnie łącząc "miesięcznicę" jego śmierci z jubileuszem 100-lecia odzyskania polskiej niepodległości. W stolicy i całym kraju nie brakuje jednak krytyków polityki "pomnikowej", czy też związanej z nazywaniem dziesiątek ulic właśnie od Lecha Kaczyńskiego. Łyżkę dziegciu w tej niekończącej się wojnie polsko-polskiej dolał były prezydent RP Lech Wałęsa. Dziś legenda "Solidarności" na każdym kroku kontestuje rządy Prawa i Sprawiedliwości. Również w odsłonie wirtualnej. Właśnie przez swój profil na Facebooku Wałęsa zakomunikował światu co myśli o takim honorowaniu Lecha Kaczyńskiego. - Nie można zgodzić się na to, by zbezczeszczono plac Piłsudskiego stawiając takiej miernocie pomnik (...) Człowiekowi, który choćby ze zajmowanego wtedy stanowiska jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. W tamtym czasie i tamtych warunkach nie powinien pozwolić na lot tego samolotu - przypomina jego wpis na portalu Onet.pl. Później Wałęsa zreflektował się i usunął agresywny wpis. Wstawił za to wielce wymowny mem przedstawiający plac Piłsudskiego w Warszawie z krótką sentencją rządów PiS. Do teraz widnieje ona na Facebooku. - A kiedy już nocą skończą się obchody, Lech zejdzie z cokołu, wdrapie się na schody i spojrzy na Polskę PiS-em wykończoną (...) I z ust jego okrzyk potężny wypłynie: Coś ty ku*** zrobił piep*** Kainie - napisał Wałęsa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wielu Polaków oburzyło się na tak agresywne słowa Wałęsy. Były prezydent został natychmiast skrytykowany przez komentatorów. - Czy tak znany człowiek, powinien w dniu tak uroczystym publikować takie pomyje? Wstyd mi za Pana - napisał jeden z internautów na Facebooku. - Przypominam, że był Pan prezydentem i takie gówniarskie zachowanie nie przystoi pańskiej osobie! - pisze inny z komentujących. Niektórzy starają się w tym wszystkim brać byłego lidera "Solidarności" i prezydenta RP w obronę. - Uważam, że Lech Wałęsa jest jak najbardziej uprawniony do takiego komentarza, bo to on na czele poprowadził nas do wolności. - Pana frustracja nawet w 100-lecie niepodległości jest niepohamowana. Zamiast godnie świętować Pan wrzuca durne obrazki. Żenada - puentował inny z internautów.Najlepsze newsy dnia:

  1. Lech Wałęsa przeprasza Polaków! Wstrząsające, przełomowe wyznanie
  2. Możesz dostać fortunę! Wałęsa uczyni Cię bardzo bogatym, jest jeden warunek
  3. Znaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Jak je uszczęśliwić?
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Następny artykuł