Maria Kiszczak przerywa milczenie! Zdradziła prawdziwe relacje Kaczyńskiego z Kiszczakiem
Bartłomiej Chudy - 3 Stycznia 2019

Maria Kiszczak przerywa milczenie! Zdradziła prawdziwe relacje Kaczyńskiego z Kiszczakiem

Lech Kaczyński utrzymywał dłuższe relacje z Czesławem Kiszczakiem? Opinia publiczna poznała kolejne zadziwiające dokumenty na ten temat. Dowody w sprawie potwierdziła wdowa po generale i byłym ministrze spraw wewnętrznych z czasów PRL.

Lech Kaczyński był uczestnikiem spotkań środowiska "Solidarności" z dygnitarzami PRL w Magdalence. Przełom 1988 i 1989 roku minął pod znakiem wielodniowych konsultacji ludzi antykomunistycznej "S" z członkami rządu, który zmierzał do "płynnego" przekazania władzy. Środowisko "Solidarności" reprezentowali m. in. Lech Wałęsa, Adam Michnik, Bronisław Geremek, czy właśnie Lech Kaczyński.

Lech Kaczyński utrzymywał w wolnej Polsce dobre relacje z generałem Kiszczakiem. Aż do rządów PiS

Przez lata środowisko skupione wokół Prawa i Sprawiedliwości (wcześniej Porozumienia Centrum) dystansowało się od porozumień w Magdalence, które utorowały drogę do tzw. Okrągłego Stołu. Tymczasem z ukazanych dziś przez redaktora "Rzeczpospolitej" Tomasza Krzyżaka dokumentów wynika, że jeszcze wiele lat po Magdalence i Okrągłym Stole Czesław Kiszczak korespondował z Lechem Kaczyńskim! Dokument znajdował się w archiwum Instytutu Hoovera, a odnaleźli go niedawno dziennikarze "Rzeczpospolitej" i Polskiego Radia. Wcześniej informowali też o korespondencji Kiszczaka z Lechem Wałęsą.

Kiszczak gratulował wyboru na prezydenta Warszawy, ale...

W sieci pojawił się skan listu, jaki Kiszczak wysłał świeżo wybranemu prezydentowi Warszawy. Lech Kaczyński został nim w 2002 roku. Jego partia, powstała z "kręgosłupa" AWS, działała wtedy nieco ponad rok. Zaskakuje nie tylko sam list, ale życzliwa relacja Kaczyńskiego z Kiszczakiem. - Z przyjemnością przyjąłem Pański miły gest – odpisał peerelowskiemu działaczowi Kaczyński. Sama wdowa po generale Kiszczaku powiedziała, że obaj panowie, wbrew temu co się mówi, nie byli wrogami. Z drugiej strony dalszą część listu Kiszczaka można odebrać jako... szantaż Kaczyńskiego! Generał mógł bać się, że działacz "nieprzejednanej frakcji" w Solidarności, zwolennik grubej kreski i dezubekizacji rozpocznie nagonkę na byłych polityków i wojskowych z czasów PRL. - Proszę przyjąć serdeczne życzenia z okazji wyboru na prezydenta Warszawy. Szperając w szufladach, znalazłem trochę zdjęć z rozmów w Magdalence, które utorowały drogę do Okrągłego Stołu, do przemian ustrojowych w Polsce. Pozwalam sobie je panu przekazać. Niechaj klimat tych spotkań i obrad towarzyszy panu w Jego dalszej służbie Ojczyźnie – napisał Kiszczak. Co odpowiedział Kaczyński? - Oprócz ważnej dla mnie wartości osobistej mają one też niewątpliwie wartość historyczną. Tym bardziej doceniam znaczenie Pańskiego gestu – czytamy w sieci. Wdowa po Kiszczaku tonuje jednak nastroje, mimo ujawnienia kolejnych rewelacji z dawnej "szafy" generała.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
WróżbaBeata Szydło odejdzie na zawsze? Szokujące wróżby dla polityków na 2019 rokCzytaj dalej
- Mój mąż był życzliwy dla Lecha Kaczyńskiego. Z wzajemnością. Szanowali się. Widać to przecież w tych listach. Długo utrzymywali kontakt, właściwie do czasu choroby męża, gdy zaczął się już bardzo źle czuć – cytuje wdowę po generale WP.pl. Z czasem było już tylko gorzej. Sędziwy i chorujący generał wzywany był do sądów. Po dojściu PiS do władzy ruszyła machina rozliczeniowa za stan wojenny i inne tragedie z czasów Polski Ludowej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PiS w furii. Wałęsa publikuje nieznane zdjęcie Kaczyńskiego z Kiszczakiem (foto)
  2. Żona Kiszczaka zdradza prawdę o ważnym liście do Wałęsy. Wiemy, co się z nim stało!
  3. Tadeusz Rydzyk wchodzi do polityki! Co uważają o tym Polacy?
  4. Kinga Rusin zarabia fortunę. Jej zarobki wgniatają w fotel
  5. Doda: Emil Stępień to mąż piosenkarki. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
Featured JackowskiKrzysztof Jackowski nie pozostawia złudzeń. Jego przepowiednie na 2019 budzą grozę!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News