Pamięć o Lechu Kaczyńskim zszargana? Burza w sieci po dwóch słowach

Pamięć o Lechu Kaczyńskim zszargana? Burza w sieci po dwóch słowach

Lech Kaczyński był najważniejszą osobistością, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Pamięć o tragicznie zmarłym prezydencie jest cały czas bardzo żywa, a w środowiskach związanych z Prawem i Sprawiedliwością wręcz idealizowana. Na dzień przed setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w jednym z kluczowych punktów Warszawy stanął pomnik prezydenta, który stał się przyczyną pogłębienia sporu między opcjami politycznymi.

Lech Kaczyński, pomimo tego, że już dawno nie ma go wśród żywych, nadal jest bardzo ważną postacią w świadomości Polaków. Echa katastrofy smoleńskiej jeszcze prawdopodobnie przez wiele lat będą odbijać się na rodzimej scenie politycznej. Nic dziwnego, że wielkie starania PiS-u w wyniesieniu go na piedestał spotykają się z krytyką opozycji. Jednak chyba nikt wcześniej nie wypowiedział się o całej sytuacji w tak ostry sposób.

Lech Kaczyński wyśmiany?

Dokładnie 10 listopada doszło do odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie. Cała ceremonia została wpisana w oficjalne obchody stulecia Święta Niepodległości. Już wtedy podniosło się wiele głosów dotyczących tego, że były prezydent nie zasługuje na takie upamiętnienia, a na pewno nie w takim miejscu stolicy. Ówczesna prezydent Warszawy raczej stroniła od zabierania głosu w tej sprawie, ale uderzyła w PiS na swój sposób poprzez wydanie zakazu "marszu narodowców" w święto państwowe. Dzisiaj doszło do zmiany na fotelu i Hannę Gronkiewicz-Waltz zastąpił Rafał Trzaskowski, który po objęciu sterów w ratuszu postanowił krótko skomentować pomnik Lecha Kaczyńskiego. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę. - Wyjątkowo brzydki - tak w dwóch słowach podsumował to, co sądzi o monumencie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta. Rafał Trzaskowski podkreślił, że sama budowa była bardzo dyskusyjna, ponieważ przebiegała bez konkretnych ustaleń z urzędem miasta. Dodał również, że Lech Kaczyński celowo ma przyćmić marszałka Piłsudskiego. - Wydaje mi się, że można by spokojnie wypracować w tych kwestiach porozumienie. A zupełnie czym innym jest budowanie z pogwałceniem prawa pomnika, który ma przysłonić Piłsudskiego - wyjaśnił prezydent Warszawy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wydaje się, że słowa Rafała Trzaskowskiego ponownie otworzyły puszkę pandory. W sieci na nowo zawrzała wojna między zwolennikami, a oponentami zmarłego prezydenta. - Dobrze gada. Przecież wiadomo, że pomnik jest tylko po to, żeby pokazać opozycji, że mogą wszystko. Każda zachcianka kaczora jest realizowana ot tak - napisał internauta. - Powinni przenieść ten pomnik. Najlepiej gdzieś w jakiś ciemny kont, w którym nikt nie będzie musiał go oglądać - dodaje kolejny. Osoby po drugiej stronie nie pozostają dłużne. - Niech lepiej się zamknie ten POwski pachołek - krótko stwierdził komentujący. - Śp. Lechowi Kaczyńskiemu to on nawet nie dorasta do pięt. Mam nadzieję, że w Warszawie powstanie jeszcze jego muzeum według zapowiedzi. Świeć panie nad jego duszą - głosi kolejna opinia. ZOBACZ TAKŻE
  1. Międzynarodowy skandal z Morawieckim! On naprawdę to powiedział 
  2. PiS przyłapany! Ustąpienie ws. reformy sądowej to ZASŁONA DYMNA 
  3. Wyrzucili ją na bruk! Teraz ujawniono jej list do Kaczyńskiego 
  4. Znaki zodiaku i ich idealne mieszkanie. Jak powinno wyglądać?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News