Lech Kaczyński tragicznie zmarł w czasie katastrofy smoleńskiej. W całym kraju stawiane mu są pomniki za jego zasługi. Wiele z nich jest bardzo oryginalnych. Ten ostatni z Warszawy jest bardzo szokujący, PiS chyba oszalał skoro postawił taki, a nie inny.

Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, a później Rzeczpospolitej Polski. W imię jego zasług oraz tego, że tragicznie zginął pod Smoleńskiem w katastrofie rządowego samolotu, wiele samorządów stawia mu pomniki ku czci jego pamięci. Niektóre projekty są naprawdę ciekawe i nowatorskie, oddają cześć zmarłemu. Inne natomiast potrafią przyprawić o mdłości i nie są godne prezydenta.

Jakiś czas temu postanowiono, że taki pomnik postawią władze w Warszawie na Placu Piłsudskiego przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa. Jego odsłonięcie ma nastąpić dopiero w sobotę, ale pomnik już tam stoi i każdy mógł zobaczyć, jak on wygląda. Są osoby, którym bardzo się to podoba. Inni są zdania, że nie powinien stać w tym miejscu, oraz że nie powinien być wyższy od tego przedstawiającego Józefa Piłsudskiego.

Jeden z internautów zauważył, że ten pomnik coś mu przypomina. Zapewne wiele jest podobnych do tego w kraju, w końcu przedstawiają jedną i tę samą osobę. Ten Warszawski został zainspirowany kimś zupełnie innym.

Lech Kaczyński podobny do Azjaty

Podobieństwo wykazał jeden z internautów na Twitterze. Zauważył, iż warszawski pomnik Lecha Kaczyńskiego jest bardzo podobny do tego, który przedstawia prezydenta Turkmenistanu Gurbangulya Berdimuhamedowa. Różnią się tylko detalami i kolorem materiału, z którego zostały wykonane.

Na razie żaden z wykonawców nie skomentował tego, ale widać gołym okiem, że inspirowali się właśnie tym pomnikiem. Jak na razie Lech Kaczyński ma w Polsce około 150 pomników, a zapewne jeszcze ich przybędzie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małgorzata Wassermann pokazała swoją prawdziwą twarz! Takiej jej nie znaliśmy

Lech Kaczyński tragicznie zmarł w czasie lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Był cenionym politykiem i prawnikiem, działał w opozycji w czasach PRL-u. Później z innymi osobistościami zakładał partie i był jedną z głównych postaci na scenie politycznej. Był bardzo wykształconym człowiekiem, miał habilitację oraz specjalizował się w zakresie prawa pracy.

Przez wielu jest pamiętamy, jako świetny prezydent oraz wspaniały mąż stanu, a prywatnie mąż i ojciec. Jego ciało spoczywa na Wawelu w Krakowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Merkel zamarła z wrażenia! Tusk powiedział Orbanowi prawdę w twarz
  2. Wyciekły wstrząsające kulisy! Teraz wyborcy rozniosą rząd PiS
  3. Służby buntują się przeciw PiS. Najgorzej jest w Krakowie
  4. Znaki zodiaku powiedzą ci, z kim stworzysz najsilniejszą PRZYJAŹŃ
  5. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał

Kora i jej prywatne koszmary. Wstrząsające fakty z jej życia ujrzały światło dzienne

ŹRÓDŁOnatemat.pl

Student dziennikarstwa, pasjonat historii, wielki miłośnik pizzy hawajskiej.