Czym zajmuje się Instytut im. Lecha Kaczyńskiego? Wejść można tam tylko za zgodą prezesa PiS.

Czym zajmuje się Instytut im. Lecha Kaczyńskiego? Wejść można tam tylko za zgodą prezesa PiS. Źródło: fot.youtube.com/WATRA Podhalański Serwis Informacyjny

Lech Kaczyński posiada własny Instytut? Według rozmów, jakie zostały opublikowane przez Gazetę Wyborczą, do niepozornego Instytutu, którego patronem jest zmarły w katastrofie smoleńskiej prezydent Polski, miały należeć udziały kontrowersyjnej spółki Srebrna, która jak się okazuje, jest głównym udziałowcem działalności. Czym zajmuje się Instytut i kto stoi na jego czele? Okazuje się, że można tam wejść tylko i wyłącznie za zgodzą prezesa PiS.

Lech Kaczyński był bez wątpienia jedną z najważniejszych postaci Prawa i Sprawiedliwości. Mało kto jednak wie, że prezydent, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej, ma swój Instytut, którego działanie jest owiane mgiełką tajemnicy rozcieraną przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. O instytucji głośno zrobiło się przy okazji nagrań Gazety Wyborczej, gdzie jest wspominana w kontekście wieżowca na ulicy Srebrnej. Czym zajmuje się instytucja i co robi w niej Jarosław Kaczyński?

Lech Kaczyński ma własny Instytut. Nieznane szczegóły działalności prezesa PiS

Pomimo tego, że położona w willi na Żoliborzu instytucja w swoich celach statutowych ma pielęgnowanie pamięci po zmarłym w katastrofie smoleńskiej prezydencie to zajmuje się także innymi, nieznanymi szerokiej publiczności aspektami działalności prezesa PiS. Mało kto wie, że Instytut jest największym akcjonariuszem spółki Srebrna, która już od lat 90 budzi wielkie emocje wśród obserwatorów polskiej sceny politycznej. Według doniesień medialnych całość Instytutu składa się ze skromnych pomieszczeń, do których wejść mogą tylko zatwierdzone przez Jarosława Kaczyńskiego osoby. W środku znajdziemy liczne portrety zmarłej pary prezydenckiej, jak też pamiątki po zmarłym prezydencie. Nie jest to jednak typowe muzeum.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kaczyński kustoszem?

Pomimo tego, że w sensie formalnym Jarosław Kaczyński nie jest szefem Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, a zasiada jedynie w jego radzie, to władza szefa PiS nad instytucją jest faktyczna. Nie dość, że to szef partii rządzącej decyduje o tym, kto ma prawo wejść do instytucji, to jeszcze sam zaprasza ważne osoby na spotkania i wygłaszanie wykładów dotyczących swojego brata. Według nieoficjalnych informacji to właśnie na terenie instytutu mają także odbywać się bardzo istotne narady dotyczące polityki państwowej. Głośno było w 2015 roku o wizycie Andrzeja Dudy na terenie placówki, który przyjechał tam na konsultację do prezesa partii, z której się wywodził. Jak sama Głowa Państwa wtedy powiedziała "Żoliborz jest ważnym miejscem dla całej Partii". Czy to właśnie tam ważą się najważniejsze losy naszego kraju?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Są kolejne taśmy Kaczyńskiego! Mobilizacja w PiS
  2. Agata Duda nie taka sympatyczna, jak się wydaje. Niewygodne fakty o Pierwszej Damie
  3. Morawiecki ujawnił kulisy swojej choroby. To wyjątkowo paskudny nowotwór
  4. Pola Raksa ukrzyżowana i zgwałcona. Dramatyczne sceny aktorki
  5. Barbara Kurdej-Szatan ma nawrót choroby! Wyniki badań są niepokojące
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News