Grób legendarnego bohatera Polski w opłakanym stanie! Przez hucpę z pomnikiem Kaczyńskiego?!
Patryk Korzec - 16 Grudnia 2018

Grób legendarnego bohatera Polski w opłakanym stanie! Przez hucpę z pomnikiem Kaczyńskiego?!

Lech Kaczyński, choć zmarł ponad 8 lat temu, nadal jest postacią bardzo kontrowersyjną. Niedawno Polaków podzieliła kwestia postawienia jego pomnika w centrum Warszawy, a teraz okazuje się, że przez nieustające spory z nim związane, rząd mógł zapomnieć o grobie legendarnego bohatera Polski. Wygląda skandalicznie. 

Lech Kaczyński był ważną postacią polskiej polityki - pięć lat pełnił funkcję prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a jego tragiczna śmierć w katastrofie lotniczej w Smoleńsku do dziś wywołuje ogromne emocje. W ostatnim czasie wszystkie polskie media nie przestają pisać o jego siedmiometrowym pomniku, który stanął na placu Piłsudskiego. Kwestia jego postawienia podzieliła Polaków i doprowadziła do wielu protestów i słów oburzenia. Teraz okazuje się, że rząd tak bardzo skupił się na tej sprawie, że chyba zapomniał o innym, niezwykle istotnym pogrzebie. Grób legendarnej polskiej postaci jest w opłakanym stanie.

Lech Kaczyński: pomnik podzielił polityków, zapomnieli o bohaterze narodowym

Pomnik zmarłego polityka był kwestią, o którą wszyscy polscy politycy kłócili się przez długie miesiące. O konfliktach pisały wszystkie media w Polsce, a ostateczna decyzja o jego postawieniu wywołała kolejną falę oburzenia i wściekłości. Ostatecznie nawet lokalizacja nie przypadła do gustu ani politycznej opozycji PiS, ani obywatelom, jednak partia rządząca na czele z Jarosławem Kaczyńskim przekonana jest o słuszności swojego postępowania. Wydaje się jednak, że w ferworze walki, którą wzbudził nieżyjący już Lech Kaczyński oraz jego pomnik, politycy zapomnieli o innej, niezwykle ważnej postaci - generale Zbigniewie Ściborze-Rylskim. Ten legendarny człowiek zmarł ponad 4 miesiące temu. Zgodnie z ostatnią wolą spoczął w rodzinnym grobowcu przy swojej żonie, jednak wygląd pomnika jest naprawdę skandaliczny. Był czyszczony, zorganizowano nawet zbiórkę na jego renowację, jednak nic się nie zmieniło, a najważniejsze osoby w naszym kraju najwyraźniej całkiem o nim zapomniały.

Generał Zbigniew Ścibor-Rylski - bohater, o którym zapomniano

Zbigniew Ścibor-Rylski był uczestnikiem Powstania Warszawskiego i znano go jako "Motyla" oraz "Stanisława". Był polskim lotnikiem, oficerem Armii Krajowej oraz generałem brygady WP. Zmarł 3 sierpnia w wieku 101 lat, jednak nie doczekał się honorów, jakie są mu należne: w pogrzebie nie uczestniczył nawet żaden z najważniejszych przedstawicieli państwa, a pojawił się jedynie szef gabinetu politycznego premiera, Marek Suski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
SmoleńskOto PRAWDZIWE powody katastrofy smoleńskiej. Punkt 7 nie powinien mieć nigdy miejscaCzytaj dalej
Jakby tego było mało, mężczyzna pochowany został w tym samym grobowcu, co jego żona, jednak jego stan pozostawia wiele do życzenia. Jego zdjęcie opublikował właśnie na Twitterze dziennikarz "Faktu" Dariusz Grzędziński. - Stan grobu gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego na 15 grudnia 2018 r. Generał odszedł na początku sierpnia... - napisał. We wpisie oznaczeni zostali również przedstawiciele Warszawy, zobaczymy jednak czy wśród politycznych kłótni ktoś w końcu znajdzie chwilę na zajęcie się sprawą grobu prawdziwego bohatera.Lech Kaczyński Fot. Twitter/grzedzinskiZOBACZ TAKŻE:
  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dlaczego Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki? Powody, data odejścia
  3. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz! Walczył o życie na oczach całej Polski
  4. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  6. Biedronka przeżyje oblężenie. Nieziemska promocja tylko przez jeden dzień
walesa_z_dziecmiDzieci Wałęsy: Na kogo wyrosły i co osiągnęły [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News