Lech Kaczyński pisał z gen. Kiszczakiem. Właśnie ujawniono treść ich prywatnej korespondencji (ZDJĘCIA)

Lech Kaczyński pisał z gen. Kiszczakiem. Właśnie ujawniono treść ich prywatnej korespondencji (ZDJĘCIA) Źródło: wikipedia/hancellery_of_the_president_of_the_republic_of_poland/

Lech Kaczyński wysłał list do generała Czesława Kiszczaka. Mimo że korespondencja pochodzi z 2002 roku, opublikowana została dopiero teraz. Były prezydent RP z niezwykłym szacunkiem zwracał się do swojego adresata. Jak się okazuje, nie poprzestał tylko na jednym liście.

Lech Kaczyński 17 lat temu kilkukrotnie korespondował do generała Czesława Kiszczaka. W każdym liście z wyrazami szacunku zwracał się do niego, poruszając najróżniejsze tematy. Dopiero po kilkunastu latach Krzysztof Brejza opublikował w sieci zdjęcia wspomnianych korespondencji. 

Kiszczak gratuluje Kaczyńskiemu 

W miniony wtorek na Twitterze Krzysztofa Brejza pojawiły się dwa zdjęcia listów, którymi wymienili się Lech Kaczyński i gen. Czesław Kiszczak. Okazuje się, że opublikowanie tych korespondencji nie było przypadkowe, bowiem właśnie 4 czerwca świętowaliśmy pierwsze częściowe wybory, które po raz pierwszy odbyły się dokładnie tego samego dnia 1989 roku. Brejza zdecydował się zamieścić zdjęcia na portalu społecznościowym, by nieco ostudzić zwolenników PiS, którzy za wzór patriotyzmu uważają partię kierowaną przez Jarosława Kaczyńskiego.

Na jednym z opublikowanych zdjęć możemy zobaczyć wiadomość Kiszczaka. W swojej korespondencji złożył Kaczyńskiemu życzenia z okazji wyboru na Prezydenta Warszawy. 

- Szperając w szufladach, znalazłem trochę zdjęć z rozmów o Magdalence, które utorowały drogę do Okrągłego Stołu, do przemian ustrojowych w Polsce. Pozwalam sobie je Panu przekazać. Niechaj klimat tych spotkań i obrad towarzyszy Panu w Jego dalszej służbie Ojczyźnie - czytamy. 

Lecz Kaczyński koresponduje z generałem 

4 czerwca bieżącego roku, pojawiły się na Twitterze Krzysztofa Brejzy również zdjęcia odpowiedzi, którą ś.p. Prezydent Kaczyński wysyłał do gen. Czesława. 

- Z przyjemnością przyjąłem Pański miły gest, jakim było przesłanie fotografii z rozmów z Magdalenki. Oprócz ważnej dla mnie wartości osobistej mają też one niewątpliwie wartość historyczną... - napisał w jednym z listów Lech Kaczyński.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Były prezydent Polski nie zapominał również o życzeniach, adekwatnych do panującego święta. Dlatego w dalszej części wspomnianego wcześniej listu napisał: 

- Bardzo proszę przyjąć moje podziękowania, a przy okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzenia zdrowia, spokoju i wielu dobrych chwil w Nowym Roku - czytamy.

twitter/krzysztof_brejza/

twitter/krzysztof_brejza/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Twitter

Następny artykuł