Muzyk Jarosław Janiszewski, który od pięciu lat prowadził w Radiu Gdańsk należącym do Polskiego Radia swoją audycję, będzie musiał niestety pożegnać się z tą pracą. Jak donoszą media, stracił on pozycję po tym, gdy z jego inicjatywy w rozgłośni rozbrzmiała piosenka „Viva San Escobar” zespołu Big Cyc. Sam Janiszewski nie został nawet oficjalnie poinformowany o zwolnieniu i nie miał okazji pożegnać się ze słuchaczami.

– W nocnej audycji Jarka było sporo dobrej muzyki, absurdalne dowcipy, konkursy z nagrodami i szczypta poezji. Zero polityki i wojny polsko-polskiej. Niestety dwa tygodnie temu Jarek puścił w swojej audycji nową piosenkę Big Cyca „Viva San Escobar”. To wystarczyło! Dobra zmiana tnie już równo przy ziemi. Wracamy do PRL, a czarne listy coraz dłuższe – powiedział o całej sprawie Krzysztof Skiba, który wykonuje kontrowersyjną piosenkę puszczoną przez Janiszewskiego. Muzyk i dziennikarz, którego audycja zniknęła już z radia, poinformował także, że nikt nawet oficjalnie nie podziękował mu za współpracę i nie powiedział o stracie stanowiska.

– Po prostu zmieniamy ramówkę na bardziej letnią, zmieniamy proporcje między słowem a muzyką i poprzestawialiśmy kilka programów – skomentował za to kontrowersyjną decyzję prezes Radia Gdańsk Andrzej Liberadzki. Większość słuchaczy nie uwierzyła jednak w jego wersję tej historii.

...

Zobacz również