Lea Michele prześladowała czarnoskórych? Wieści nie pozostawiają złudzeń

Lea Michele prześladowała czarnoskórych? Wieści nie pozostawiają złudzeń Źródło: Flickr.pl/LunchBoxStudio

Lea Michele prześladowała czarnoskórych? Napływające z Hollywood wieści nie pozostawiają złudzeń jaką osobą jest główna aktorka w serialu "Glee". Burza po śmierci George'a Floyda powoduje, że wypływają kolejne fakty. Nie wszyscy powinni być dumni ze swoich działań.

Po śmierci George'a Floyda, który został uduszony przez policjanta nie milkną protesty w Stanach Zjednoczonych. Dramatyczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Minneapolis, sprawiły że Amerykanie i Ameryka znów mówią o problemie rasizmu i dyskryminacji. Swoje stanowisko w tej sprawie zabierają także najpopularniejsze gwiazdy.

Lady Gaga napisała list otwarty, w którym potępia działanie prezydenta USA. Cole Sprouse brał udział w proteście w Santa Monice w Kalifornii, w wyniku którego został aresztowany wraz z innymi pokojowo manifestującymi Amerykanami. Kolejne znane osoby wydają oświadczenia. Protesty przebiegają pod hasłem "Black Lives Matter", czyli "Czarne życie ma znaczenie". W walkę z rasizmem symbolicznie włączają się także firmy. Spotify stworzyło specjalną składankę, której nazwa nawiązuje do protestów, a między utwory wplótł trwającą 8 minut i 46 sekund ciszę. Przez taki czas był duszony czarnoskóry mężczyzna. Z kolei Apple zachęca do budowy nowego, sprawiedliwego świata.

Aktorzy "Glee" zabierają głos

Swój sprzeciw wobec dyskryminacji wygłosiła także gwiazda serialu "Glee", Lea Michele. Wywołało to falę oburzenia i krytyki u jej kolegów z serialowego planu. Jak podnoszą aktorzy, którzy współpracowali z Michele jest ona hipokrytką. Na zamieszony prze Leę Michele twitt odpowiedziała Samantha Ware, która od 2015 roku wcielała się w rolę Jane Hayward. Współpracę z Lea Michele określiła mianem "piekła na ziemi". Było to dla niej jedno z bardziej traumatycznych doświadczeń. Jak napisała aktorka, doznawała od Lei "mikroagresji".

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Do krytyków Michele dołączyli również inni aktorzy m.in. Amber Riley oraz Alex Newell. William Belli, aktor i drag queen powiedział, że odszedł z "Glee", ponieważ Michele traktowała go jak "podczłowieka".

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość o Katarzynie Dowbor. Właśnie napłynęło oficjalne potwierdzenie
2. Córka Zbigniewa Wodeckiego przerwała milczenie. Nie miała pojęcia, że widzi tatę po raz ostatni

Na oskarżenia zareagowali fani Lei Michele, próbując dowiedzieć się, czy zarzuty są prawdziwe. Alex Newell zaznaczyła, że nie ma żadnej korzyści w tym aby kłamać. Sama Lea Michele nie odniosła się do stawianych jej zarzutów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 23-latka myślała, że ma kamicę nerkową. Do domu wróciła z noworodkiem
  2. Klub z Ekstraklasy oskarżony o korupcję. Grożą mu poważne konsekwencje
  3. Kolejne ognisko wirusa w naszym kraju. Potwierdzono zakażenia w bardzo niebezpiecznym miejscu
  4. Masz drugi podbródek? Możesz się go pozbyć jednym dziecinnie prostym trikiem, efekt jak po operacji plastycznej
  5. Cole Sprouse aresztowany! Uczestniczył w pokojowym proteście
  6. Każda kasa w Biedronce skrywa cenną tajemnicę znaną nielicznym. Jej odkrycie jest mocno wartościowe

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News