Marine Le Pen, kandydatka skrajnej prawicy na prezydenta Francji, zapowiedziała w środę, że jeśli uda się jej wygrać w wyborach, utworzy razem z Władimirem Putinem i Donaldem Trumpem trio. Jak oświadczyła Le Pen, będzie starała się razem z pozostałymi dwoma prezydentami o pokój na świecie.

Le Pen była jedynym francuskim politykiem, który poparł kandydaturę Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Liderka Frontu Narodowego widzi w Trumpie sojusznika w walce z globalizacją, poprawnością polityczną i zacieraniem się granic między państwami.

Podczas swojego przemówienia, które wygłosiła otwierając siedzibę swojego sztabu w Paryżu, podkreśliła, że wybór Trumpa na prezydenta USA to znak tego, że „świat ogarnął ruch odrzucający globalizację czy ultraliberalizm”.

 – Cały świat ogarnął pewien ruch. Światowy ruch odrzucający nieposkromioną globalizację, niszczycielski ultraliberalizm, eliminację państw narodowych, zniknięcie granic – oświadczyła kandydatka skrajnej prawicy.

To, co najbardziej przyciągnęło uwagę zebranych podczas przemówienia Le Pen, była zapowiedź jaką złożyła francuska polityk. Le Pen powiedziała bowiem, że kiedy zostanie prezydentem kraju, zbliży Francję do Rosji i USA. Zawiąże tym samym trio, które będzie „dobre dla pokoju na świecie”.

Liderka Frontu Narodowego przypomniała też jedną z najbardziej kontrowersyjnych obietnic wyborczych swojej kampanii. Le Pen obiecała bowiem, że jeśli wygra wybory prezydenckie, postara się o zorganizowanie takiego referendum, jakie odbyło się w czerwcu tego roku w Wielkiej Brytanii.

Według wstępnych prognoz wyborczych, Le Pen znajdzie się w drugiej turze wyborów prezydenckich, gdzie najprawdopodobniej zmierzy się z kandydatem centroprawicowej partii Republikanie. Tego poznamy jeszcze w listopadzie po prawyborach w partii.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: rp.pl
pt

...

Zobacz również