Podczas wywiadu udzielonego dla BBC, szefowa Frontu Narodowego, Marine Le Pen podzieliła się swoją opinią na temat Unii Europejskiej i jej przyszłości. Jej prognozy nie są optymistyczne. Jako przykład stopniowego upadku Unii podaje…Polskę.

We wczorajszym wieczornym wywiadzie, udzielonym dla Emily Maitlis , Le Pen ostrzegła, że „UE chce, żeby rozwód był jak najbardziej bolesny”. Odniosła się w tych słowach do formalnych negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które się rozpoczęły.

To dlatego, że mają poczucie, iż więcej narodów Europy chce wyjść ze Wspólnoty. Nie chcą efektu domina: groźby nie zadziałały, zastraszanie nie zadziałało, więc teraz chcą, żeby ta separacja była jak najbardziej bolesna. Czy im się uda? Nie sądzę – skwitowała szefowa Frontu Narodowego.

Padło pytanie o to, czy w przypadku jej zwycięstwa w wyborach prezydenckich dojdzie do upadku integracji europejskiej.

–  To już prawie koniec Unii Europejskiej – powiedziała Le Pen.

Zamiast czekać na jej chaotyczny upadek, sugeruję, żebyśmy zorganizowali jej przekształcenie w Europę narodów, szanując wybory Europejczyków. Czy zauważyła pani, że wszystkie referenda dotyczące Unii Europejskiej w ciągu ostatnich 15 lat były przegrane? – przekonywała.

W pewnym momencie Odniosła się także do nastrojów w naszym kraju.

Czy zauważyła pani, że Polska mówi teraz „nie, nie chcę wejść do strefy euro”, podczas gdy kilka lat temu błagali o to, żeby do niej dołączyć? To koniec. Unia Europejska świeci światłem martwej gwiazdy – powiedziała.

...

Zobacz również