Le Pen uderza w Polaków. “Nie pozwolę, by Polacy…”

Le Pen uderza w Polaków. “Nie pozwolę, by Polacy…”

Ta wypowiedź kandydatki Frontu Narodowego na fotel prezydenta Francji zdecydowanie odbije się na stosunkach polsko-francuskich. Marine Le Pen nie ma też już co liczyć na poparcie ze strony Polonii mieszkającej we Francji. Wszytko, przez mocne słowa prawicowej polityk o Polakach.

Jeżeli jeszcze ktoś brał Marine Le Pen za przyjaciela Polski, wszelkie wątpliwości zostały właśnie rozwiane. Wszystko przez słowa, które kandydatka Frontu Narodowego powiedziała o Polakach. Te padły podczas poniedziałkowej debaty między pięcioma politykami walczącymi o posadę prezydenta Francji.

Niestety, Polacy zostali wymienieni podczas niej w negatywnym kontekście. Le Pen wymieniła ich podczas swoich słów krytyki dotyczących przeniesienia fabryki produkującej sprzęty domowe marki Whirlpool z francuskiego Amiens do Łodzi. Podkreśliła, że jeśli będzie prezydentem, "nie pozwoli zarabiać Polakom na bezrobotnych Francuzach".

 - Nie pozwolę nigdy, by polscy pracownicy zarabiali, produkując towary, które sprzedawać się będzie francuskim bezrobotnym - grzmiała Le Pen.

Chociaż Le Pen nie wyraziła się w kwestii polityki zagranicznej - z całą pewnością prawicowa kandydatka sprowadziła na siebie niechęć Polaków. Jeśli Le Pen zostanie prezydentem Francji, te słowa z pewnością wpłyną na stosunki Paryż-Warszawa.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News