Le Pen STRACI immunitet. Absurdalny powód

Le Pen STRACI immunitet. Absurdalny powód Źródło:

Liderka antyunijnych i prawicowych środowisk we Francji, Marine Le Pen straciła immunitet europosła. Powód? Dosyć absurdalny.

Komisja prawna Parlamentu Europejskiego większością głosów (18 za, 3 przeciw) zdecydowała o odebraniu immunitetu poselskiego liderki francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Teraz wniosek o odebranie jej immunitetu musi przejść przez Parlament Europejski na posiedzeniu plenarnym (data kiedy to się odbędzie jeszcze nie jest znana). Wszystko wskazuje na to, że Le Pen zostanie pozbawiona immunitetu.

Kontrowersje wśród konserwatywnej części Parlamentu Europejskiego wzbudził powód, dla którego w ogóle zaczęto procedować pozbawianie Le Pen jej immunitetu.

Chodzi bowiem o drastyczne zdjęcia z egzekucji ISIS, które polityk zamieszczała na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych w ramach uświadamiania społeczeństwa niebezpieczeństwa płynącego ze strony terrorystycznej organizacji. Wniosek o pozbawienie Le Pen immunitetu złożyła w Parlamencie Europejskim francuska prokuratura, która chce podjąć przeciwko liderce Frontu Narodowego kroki prawne.

Za publikację drastycznych zdjęć Le Pen grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności oraz 75 tysięcy euro grzywny.

Le Pen będzie ubiegać się o fotel prezydenta Francji. Aktualne sondaże wskazują, że wygra w pierwszej turze, ale w drugiej zostanie pokonana przez centrowego kandydata Emmanuela Macrona lub kandydata prawicy Francois Fillona.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News