Przywódczyni antyeuropejskiej partii francuskiej Front Narodowy, Marine Le Pen, obiecała, że jeśli wygra wybory prezydenckie w przyszłym roku, zorganizuje referendum w sprawie członkostwa Francji w UE. Le Pen za przykład postawiła Brytyjczyków, którzy doprowadzili do Brexitu i „wybrali niezależność”.

O swoim planie Le Pen powiedziała w pierwszym przemówieniu po letniej przerwie. To miało miejsce w miejscowości Brachay, która jest bastionem jej partii – Frontu Narodowego. Le Pen jest przekonana, że zorganizowanie referendum w sprawie wyjścia Francji z UE jest jak najbardziej możliwe. Przykładem tego mają być Brytyjczycy.

„Tak, to jest możliwe, aby zmienić ten stan rzeczy. Spójrzcie na Brytyjczyków, wybrali swoje przeznaczenie, wybrali niezależność. My też możemy znowu być wolnym, dumnym i niezależnym narodem. Mamy prawo we własnym kraju mówić, co myślimy” – mówiła Le Pen.

Le Pen ostrzegła podczas przemówienia, że nadchodzące wybory prezydenckie „zadecydują o losie Francji być może na zawsze”. Liderka FN przestrzegła wyborców przed islamem i żądzą władzy unijnych polityków i podkreśliła, że tylko jej partia jest „szańcem” broniącym kraj przed ich zakusami.

Żeby jej plan się ziścił, liderka Frontu musi wygrać przyszłoroczne wybory prezydenckie, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Le Pen jest jednym z faworytów w wyścigu do fotelu prezydenta. Według ekspertów, z pewnością dostanie się do drugiej tury wyborów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: tvn24.plwprost.pl
pt

...

Zobacz również