Zaginęły dwie nastolatki. Od miesiąca nie ma z nimi kontaktu

Zaginęły dwie nastolatki. Od miesiąca nie ma z nimi kontaktu

Laura Repetowska i Nikola Lasak były wychowankami Miejskiego Ośrodka Wychowawczego. 13 sierpnia nastolatki uciekły z Wałbrzycha, gdzie wybrały się wraz z grupą na wycieczkę. Policja apeluje o informację od każdego, kto zna jakieś szczegóły zaginięcia nieletnich. W akcję zaangażowane są służby całego kraju.

Laura Repetowska i Nikola Lasak wybrały na wycieczkę do Wałbrzycha. 13 sierpnia około godziny 8:00 bez pozwolenia oddaliły się od pensjonatu, w którym przebywały. Mijają kolejne tygodnie, a śladów nastolatek nie udało się namierzyć odpowiednim służbom. Teraz w akcję zaangażowane są służby w całym kraju, a policja z Cieszyna poprosiła o publikacje informacji media ogólnopolskie.

Laura Repetowska i Nikola Lasak wciąż poszukiwane przez policję. Czy uda się odnaleźć nastolatki?

14-letnia Laura Repetowska i 15-letnia Nikola Lasak nikomu nie powiedziały o swojej próbie ucieczki. 13 sierpnia oddaliły się od pensjonatu bez zgody dorosłych. Nieletnie, zdaniem policji, mogą przebywać na terenie powiatu cieszyńskiego, w Ustroniu lub Cieszynie. Laura Repetowska ma około 170 cm wzrostu, farbowane blond włosy z odrostami w ciemnym kolorze. Budowa jej ciała została określona jako przeciętna, oczy ma niebieskie. Nikola Lasak ma około 160 cm wzrostu. Ma blond włosy, jaśniejsze na końcach. Ma oczy koloru niebieskiego. Policja apeluje o kontakt do wszystkich, którzy mogli widzieć nieletnie w okolicy. Minął już niemal miesiąc od ucieczki nastolatek.

Zaginione nastolatki

Wakacje wciąż są wyjątkowo trudnym momentem dla policji. To właśnie wtedy odnotowanych zostaje najwięcej zaginięć dzieci i młodych osób. By uchronić rodziców i opiekunów przed trudem poszukiwań, w 2013 roku został wprowadzony system Child Alert, który ma za zadanie rozpowszechnienie wizerunku dziecka do środków masowego przekazu. Do poszukiwań zaangażowana jest jak największa liczba osób, a działania zostają podjęte natychmiast po uzyskaniu informacji o zaginionym dziecku. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych w Wałbrzychu nastolatka, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie pod nr tel. (033) 8516 200, (033) 8516 101 lub z najbliższą jednostką policji - numer alarmowy 997! Laura Repetowska Laura Repetowska Nikola Lasak Nikola LasakZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmar jak z Darłowa powraca. Nie żyje nastolatka, trwa akcja służb
  2. Nie żyje legendarny muzyk. Jego nagła śmierć wstrząsnęła fanami
  3. Tragedia zmieniła jego życie na zawsze. Gwiazdor Polsatu o śmierci swojego dziecka
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News