Osoby, które wychowywały się na przełomie lat 80. i 90. z pewnością pamiętają serial o niesfornym kosmicie imieniem Alf. Jak się okazuje, mimo iż serial był ogromnym hitem jego gwiazdy obecnie nie radzą sobie zbyt dobrze.

Żaden z aktorów występujących w popularnym sitcomie nie odniósł znaczącego sukcesu zawodowego. Najlepiej poradziła sobie Liz Sheridan, która wcielała się w nieznośną sąsiadkę głównych bohaterów. Do 2010 roku zagrała ona w kilkudziesięciu produkcjach.

Takimi osiągnięciami nie może niestety pochwalić się odtwórca głowy rodziny głównych bohaterów – Max Wright. Po produkcji serialu nie mógł odnaleźć się już w show-biznesie, po czym uzależnił się on od alkoholu oraz narkotyków, przez co nie raz miał problem z prawem. Po latach wyznaje, że na jego losy wpłynął właśnie serial Alf.

– To była ciężka i ponura praca. Nie mogłem doczekać się końca – wyznaje Max Wright.

Podobne wspomnienia z planu ma także Andrea Elson, która wcielała się w serialową Lynn Tanner. Nerwowa atmosfera jaka panować miała na planie sitcomu doprowadzić aktorkę do bulimii.

Na planie panowało niezdrowe napięcie związane z tym, że obsada produkcji musiała grać drugie skrzypce. Byliśmy tłem dla maskotki. Był Alf, a dopiero potem jego rodzina – zdradziła Andrea Elson.

Z kolei Anne Schedeen, która odgrywała serialową Kate Tanner również po kilku nieudanych próbach zdecydowała o niekontynuowaniu kariery porzucając ją na dobre w 2001 roku. Podobnie postąpił zapowiadający się na dziecięcą gwiazdę Benji Gregory.

Jak widać, nawet globalny sukces produkcji nie zapewnia sławy i pieniędzy do końca życia, a często wygląda to wręcz przeciwnie. W tym przypadku trudno nie mieć wrażenia, że serial wyszedł na dobre jedynie wielbiącemu koty Alfowi.

 

...

Zobacz również