W latach 90. miało je każde dziecko. Dzisiaj są warte nawet kilkaset tysięcy złotych

W latach 90. miało je każde dziecko. Dzisiaj są warte nawet kilkaset tysięcy złotych Źródło: Piron Guillaume/ Unsplash

Lata 90. dla każdego dziecka urodzonego w tym czasie wiązały się z jedną najważniejszą rzeczą. Wiele osób z nostalgią będzie wracać do swojego dzieciństwa. Warto jednak pójść o krok dalej i przeszukać swoją piwnicę czy strych. Pamiątki z tego okresu mogą być warte prawdziwą fortunę. Przekonaj się, które gadżety można sprzedać z wielkim zyskiem.

Lata 90. przez wszystkie dzieci urodzone w tym okresie wspominane są z prawdziwą nostalgią. Okazuje się, że okres dzieciństwa, pierwszych przyjaźni i zabaw na podwórku może też przynieść dziś niemałą fortunę. Warto sprawdzić pudełka z zabawkami z tego okresu. Może okazać się, że zalegają tam wartościowe przedmioty, które można sprzedać z zyskiem. 

Lata 90. i przedmioty o wielkiej wartości, nie tylko sentymentalnej 

Scott Amos kupił grę "Kid Icarus" na konsolę NES, z 1987 r. i postanowił ją sprzedać. Na aukcji dostał za nią aż 9 tysięcy dolarów, co przyniosło mu ogromny zysk. Takich przypadków jest o wiele więcej, rekordzistą była osoba, sprzedająca kartę Pokemon "Pikachu Illustrator", za którą otrzymała 195 tysięcy dolarów. 

John Romero jest jednym z twórców "Dooma", serii gier wideo. Mężczyzna postanowił sprzedać drugą część na aukcji internetowej. Kilka starych dysków zostało sprzedanych za 12 300 złotych. Tyle byli w stanie zapłacić prawdziwi fani, którzy chcieli posiadać w swojej kolekcji oryginał, pochodzący od twórcy. 

Na dniach ma się odbyć aukcja w Stanach Zjednoczonych, o której nie przestaje się mówić. Na aukcji będzie można wylicytować gra "Super Mario Bros" na NES-a (NIntendo Entertainment System). Gra jest nieotwierana, ma zachowaną fabryczną folię, a co więcej, jej obecny właściciel zadbał, by została dodatkowo opakowana w plastikową osłonę. Wciąż nie wiadomo, od jakiej ceny rozpocznie się licytacja, ale warto wiedzieć, że w ubiegłym roku podobny egzemplarz sprzedano za 100 tys. dolarów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lata 90. Sprawdź, czy nie masz takich kart i gier

Na aukcjach internetowych kolekcjonerzy poszukują nie tylko starych gier komputerowych, ale i kart. Wielką popularnością cieszą się kary z Pokemonami. Te pochodzące z pierwszej edycji z 1999 roku można sprzedać za kosmiczne kwoty. Dla przykładu na aukcji Goldin Auctions komplet kart został sprzedany za 107 tysięcy dolarów. 

Dzisiaj grzeje: 1. 12 000 plus dla 6,5 miliona Polaków. 5 roczników może dostać dodatkowe pieniądze?

2. Kołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyć

Koniecznie sprawdź, czy twoje dzieci nie mają gdzieś ukrytych kart Pokemon. Jedną z najważniejszych kart, która poszukiwana jest przez kolekcjonerów to "Pikachu Illustrator". Na rynku było zaledwie 39 sztuk takich kart. Zakłada się, że do dziś mogło przetrwać zaledwie 10 z nich. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim
  3. Dramatyczne wyznanie Rodowicz. Chciał ją zgwałcić, ujawniła po latach, o kogo chodzi
  4. Smutne doniesienia o Zenku. Nic nie dało się zrobić, pozostaje jedynie czekać
  5. Tragedia w centrum Polski. Są ofiary śmiertelne, trwają poszukiwania osób
  6. Nie mieści się w głowie, co właśnie zrobił Andrzej Duda. Tysiące Polaków nigdy mu nie zapomną

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News