Leśnicy proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy. Ogromna ilość śmieci w samym środku lasu

Leśnicy proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy. Ogromna ilość śmieci w samym środku lasu Źródło: youtube.com/Portal Ziemi Chrzanowskiej PRZELOM.PL

Las został zaśmiecony w sposób, który odbiera mowę. Sterty odpadów, śmieci i starych części samochodowych zostały znalezione w rejonie Leśnictwa Jacinki. Leśnicy, którzy zaobserwowali niepokojące znalezisko, apelują o pomoc. Czegoś takiego nie widziano od dawna.

Las w Leśnictwie Jacinki mógłby być miejscem spokojnych, letnich spacerów. Piękne drzewa, bujna roślinność i czająca się w gęstwinach zwierzyna zostały wystraszone przez wandali, którzy zaśmiecili las w niewyobrażalnym stopniu. Sterty śmieci, starych części samochodowych i odpadów komunalnych zostały pozostawione na terenie Leśnictwa pod osłoną nocy. Leśnicy zaapelowali o pomoc w znalezieniu sprawców aktu wandalizmu. Mają już pierwsze podejrzenia dotyczące tego, kto mógł dokonać tego ohydnego czynu.

Las zaśmiecony. Toksyczne odpady wśród drzew

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w nocy między czwartkiem a piątkiem, wtedy to samochód - najprawdopodobniej ciężarówka - pojawił się na terenie Leśnictwa i wypakował na leśną polanę całą masę śmieci. Patrząc na to, ile ich było, operacja musiała zająć trochę czasu. Niestety, przez brak monitoringu nie uchwycono sprawców, chociaż pojawiły się pierwsze podejrzenia, kto mógł dopuścić się tego przestępstwa.

Podejrzewani o dokonanie zaśmiecenia są właściciele okolicznych zakładów samochodowych. Wskazują na to śmieci przeważające wśród odpadów, a były to części samochodowe, takie jak: elementy karoserii, gumowe dywaniki, uszczelki, a nawet zbiorniki paliwa samochodu ciężarowego marki DAF.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Leśnicy apelują o pomoc

Zważając na fakt, że rok w rok Leśnicy muszą wydać 20 milionów na wywóz podobnych odpadów z lasów całej Polski, powstał apel, aby pomóc we wskazaniu sprawców tego zdarzenia.

Sami strażnicy leśni, którzy bezustannie przypominają mieszkańcom Polski o konieczności sprzątania, a także niezaśmiecania lasów są przerażeni, ponieważ od samego początku lata odebrali mnóstwo informacji o zaśmieconych obszarach. Niekonsekwencja Polaków w sprzątaniu pochłania nie tylko dużą ilość pieniędzy podatnika, ale jest także realnym zagrożeniem dla flory i fauny.

- W lesie, szczególnie przy głównych arteriach, znajdujemy niezliczone ilości butelek, folii i opakowań. Pomimo ciążącego obowiązku uprzątania śmieci i odpadów przez zarządców i właścicieli posesji oraz dróg, to Lasy Państwowe są traktowane jako odpowiedzialne za porządkowanie - poinformowali strażnicy leśni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje Robert. Kochały go tysiące w Polsce i na świecie. Robił zawrotną karierę. Nagła śmierć WSTRZĄSNĘŁA wszystkimi
  2. Ujawniono szokujące fakty o Krystynie Pawłowicz! Takiego zwrotu akcji nikt się nie spodziewał. Wszystko mogło być zupełnie inaczej, gdyby nie to JEDNO wydarzenie
  3. Jakie ona ma nogi. Alicja Bachleda-Curuś kusi w obłędnej mini (FOTO)
  4. Największa tajemnica małżeństwa Dominiki Gwit ujrzała światło dzienne. Zbieramy szczęki z ziemi
  5. Figlował z żoną sąsiada. Przyłapał ich jej mąż i wymierzył mu karę gorszą niż śmierć, oniemiejecie
  6. Krzysztof Jackowski mówi, gdzie policja ma szukać ZWŁOK Dawidka. Wstrząsające słowa jasnowidza

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News