Labrador utknął na zamarzniętym jeziorze. Film z akcji ratunkowej rozrywa serce

Labrador utknął na zamarzniętym jeziorze. Film z akcji ratunkowej rozrywa serce Źródło: Fot. Facebook/BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

Labrador dla wielu z nas jest pięknym psem, który kojarzy się głównie z rodzinnym życiem oraz zabawami z dziećmi. Oprócz tego powszechny jest ich wizerunek jako ratowników ludzi, rzadko jednak dochodzi do sytuacji, gdy to im potrzebna jest pomoc. Tak się jednak stało tym razem, a film z akcji chwyta za serce. 

Labrador często określany jest jako pies idealne do życia w rodzinie. Doskonale dogadują się z ludźmi, uwielbiają bezpośredni kontakt, a do tego mają ponadprzeciętną cierpliwość i tolerancję wobec dzieci, dzięki czemu często mówi się o nich, jako o nianiach doskonałych. Dzięki ich podstawowym cechom oraz historycznym zamiłowaniu do współpracy z człowiekiem często szkolone są na ratowników, którzy pomagają ratować ludzkie życie w kryzysowych sytuacjach. Nieczęsto jednak zdarza się sytuacja, gdy to właśnie labrador potrzebuje pomocy. Tym razem pies utknął na środku zamarzniętego jeziora, a nagranie z akcji ratunkowej stało się hitem internetu.

Labrador utknął na zamarzniętym jeziorze

Węgierscy strażacy otrzymali dziś zaskakujące zgłoszenie - na środku zamarzniętego jeziora utknął przerażony labrador. Piesek bał się poruszyć, otaczał go bowiem bardzo cienki lód. Nie do końca wiadomo, jak pies znalazł się na środku zbiornika, natychmiast jednak wysłana została po niego jednostka miejscowej straży. Ratownicy ubrani w specjalne stroje do nurkowania weszli na zamarzniętą taflę jeziora, ciągnąc ze sobą dmuchane sanie ratownicze. To właśnie na nich zwierzę zostało bezpiecznie przetransportowane na brzeg. Po podstawowych badaniach weterynarz z przekonaniem stwierdził, iż nie doszło do żadnych długotrwałych obrażeń, a właściciel czworonoga po podziękowaniu ratownikom również zapewnił, iż jego pupil czuje się wyśmienicie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Film z akcji ratunkowej zachwycił internautów

Jak można się domyślić, film z akcji ratowniczej węgierskich strażaków w ciągu kilku godzin stała się absolutnym hitem internetu. Pod wpisem pojawiły się dziesiątki komentarzy zachwyconych ludzi, którzy podziwiali ratowników i współczuli biednemu zwierzakowi. - O matko, jaki uroczy szkrab. Ma szczęście, że trafił na tak dobrych ludzi, którzy uratowali mu życie. Jakby lód się złamał, skończyłoby się tragicznie - zauważa internautka. - Ale uroczy! Dobrze, że nic mu się nie stało. Teraz pan musi na niego dużo bardziej uważać, żeby nic złego mu się nie stało - radzi kolejna osoba. - Genialnie, brawo strażacy! Oby jak najwięcej takich dobrych ludzi! - ekscytuje się internauta. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Biedronka triumfuje! Twórca zakazu handlu BRUTALNIE upokorzony, ludzie wbili go w ziemię
  2. Synowa Martyniuka trafiła do szpitala! Wstrząsające oświadczenie rodziny
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Ile lat ma Barbara Kurdej-Szatan? Ta informacje totalnie was zaskoczy
  5. Grażyna Kulczyk z partnerem. Kim jest najbogatsza kobieta w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News