Laboga to firma produkująca wzmacniacze do gitar. Początki przedsiębiorstwa sięgały lat siedemdziesiątych, a oferowany towar stał się jednym z najlepszych na rynku. Dwa dni temu, w sobotę 3 listopada, pożegnaliśmy twórcę tej marki – Adama Labogę.

Laboga wspomagał swoimi wzmacniaczami największych rockowych muzyków w Polsce. Do grona tych osób należeli między innymi Nergal wraz z Behemothem, Litz z Luxtorpedy, Phil Cambell z Motorhead, Peter z Vadera, a także zespoły takie jak  Lady Pank, Cree, TSA, Złe Psy, Voo Voo, Dżem, Illusion, Decapitated oraz Raz, Dwa Trzy.

Laboga nie żyje

Adam Laboga zmarł zaledwie dwa dni po święcie Wszystkich Świętych. Przyczyną śmierci mężczyzny była przegrana, wieloletnia walka z ciężką chorobą. Miał 66 lat.

Polscy muzycy postanowili pożegnać Adama i podziękować mu za jego ogromną i wieloletnią pracę. Na profilu facebookowym Happysadu pojawił się długi i wzruszający wpis:

– Bezinteresownych, zawsze pomocnych, zawsze niezawodnych, ciepłych i przychylnych drugiemu człowiekowi osób w branży muzycznej, wbrew pozorom, nie jest dużo. Dziś w nocy po długiej chorobie zmarł Pan Adam Laboga, który był bardzo jasnym punktem tego niewielkiego zbioru. Dla polskiej muzyki rockowej człowiek legenda. Chyba każdy ze znanych polskich gitarzystów używał, lub z powodzeniem używa konstruowanych przez Niego wzmacniaczy i kolumn (…) – napisali członkowie zespołu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co Osiecka powiedziała przed śmiercią? Ostatnie słowa znanych ludzi [ZDJĘCIA]

Na Facebooku Luxtorpedy również można było przeczytać wzmiankę o Adamie Labodze:

– Dzisiaj zmarł nasz przyjaciel Adam Laboga. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… – napisał zespół.

Na początku przedsiębiorca tworzył wzmacniacze wyłącznie na zamówienie. Dopiero później, gdy okazało się, że produkowany przez niego sprzęt jest naprawdę wysokiej jakości, ruszyła produkcja na masową skalę. Firma początkowo nazywała się Labsound. Dopiero w latach dziewięćdziesiątych wzmacniacze zaczęły być sprzedawane pod jego nazwiskiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Wassermann źle radzi sobie z porażką. Właśnie wyzwała Majchrowskiego na solo
  2. Dziennikarz TVN upokorzył przegranego kandydata PiS na wizji. To pytanie przejdzie do historii
  3. Co za BEZCZELNOŚĆ! TVP totalnie przegięło, tak „poinformowali” o klęsce PiS w wyborach
  4. Najrzadsze rasy psów: nie szczeka i wspina się po drzewach. Telomian
  5. Znaki zodiaku i ich weekendowe zwyczaje. Cała prawda

Traumatyczne przeżycia gwiazd TVN. Wielkie rodzinne tragedie