Zmiany w górze tabeli La Liga. Zwrot akcji doprowadził do wielkiej zamiany na czołowych miejscach

Zmiany w górze tabeli La Liga. Zwrot akcji doprowadził do wielkiej zamiany na czołowych miejscach Źródło: Wikipedia

La Liga wielkimi krokami zbliża się do końca, w związku z czym możemy być pewni, że zaraz poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w sprawie awansu do europejskich pucharów. Walka zapowiada się pasjonująco. Szanse wciąż ma kilka zespołów.

La Liga była w tym sezonie wyjątkowo emocjonującymi rozgrywkami. Do końca pozostały jeszcze dwie kolejki, które mogą przynieść nam bardzo interesujące rozstrzygnięcia. Wiemy już, że mistrzem zostanie Barcelona, która zdeklasowała resztę stawki, jednak inne drużyny również walczą o swoje cele, dlatego ostatnie dwa mecze z pewnością będą kluczowe.

Walka trwa nie tylko o utrzymanie w lidze, ale również o awans do europejskich pucharów. O to pierwsze wciąż walczy Girona, która liczy na to, że po kilku udanych sezonach w hiszpańskiej ekstraklasie zagości w niej również w kolejnym sezonie, choć z pewnością nie będzie to łatwe. Przed równie trudnym zadaniem stoi Getafe, które marzy o grze w Lidze Mistrzów.

La Liga będzie ciekawa do samego końca

Kibice Getafe długo przecierali oczy ze zdziwienia, nie mogąc uwierzyć w to, jak dobrze radzi sobie ich drużyna w tym sezonie. Z ligowego słabeusza nieoczekiwanie stali się bowiem zespołem, który walczy o grę w Lidze Mistrzów do samego końca. Kluczowe miały być ostatnie kolejki, gdy Getafe grało z Barceloną. Wczoraj zawodnicy z Madrytu przegrali jednak swoje spotkanie, przez co znacznie utrudnili sobie zadanie.

Skorzystać na tym może Valencia. Ekipa z Estadio Mestalla walczy o awans do europejskiej elity i wciąż ma na to duże szanse. Teraz wyprzedziła nawet Getafe w tabeli La Liga, w związku z czym już niebawem możemy spodziewać się jej dalszej gry o puchary. 

Nikt nie spodziewał się tak ciekawego zakończenia La Liga

Kibice cieszą się, że mogą liczyć na emocje. W czołówce tabeli rzadko możemy spotykać się z aż tak zażartą walką, bo najczęściej liga jest zdominowana przez doskonałą grę zespołu z czołówki. Tym razem jednak będzie zupełnie inaczej, nawet pomimo finalnego zwycięstwa Barcelony.

Następny artykuł