obrazek 263
Wiadomości Pikio - 22 Lipca 2015

L. Miller: na Ukrainie trwa banderowska rebelia

Leszek Miller napisał na swoim profilu na Twitterze: na Ukrainie trwa banderowska rebelia - i wkleił link do artykułu, z którego wynika, że Ukraina jest zdestabilizowanym przez neonazistów i banderowców z Prawego Sektora państwem, a Polskie media o niczym nie informują, żeby nie psuć promowanego wizerunku przyjaźni polsko-ukraińskiej.

Na Zakarpaciu, czyli niedaleko polskiej granicy ma trwać otwarty konflikt bojowy, pomiędzy bojówkami Prawego Sektora Dmytro Jarosza, a siłami rządowymi zarządzanymi przez Petro Poroszenkę. Giną ludzie, odradza się kult Bandery, a ukraińskie wojsko nie jest w stanie ustabilizować sytuacji i poradzić sobie z neonazistowską formacją – czytamy w cytowanym przez Leszka Millera artykule portalu Zmianynaziemi.pl Autor artykułu twierdzi też, że bojówkarze walczący z Petro Poroszenką dumni są z rzezi wołyńskiej, określeni zostali mianem neobanderowców. Konflikt narasta a do Prawego Sektoa przyłącza się coraz więcej skrajnie nacjonalistycznych formacji. Wymieniani są między innymi żołnierze z batalionów Azow i Ajdar. Media nie mówią o zbrodniach Ukraińców na Polakach, ze względu na antyrosyjski kult. - czytamy na portalu.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:ds
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News