Jest już pewna zapowiedź rządu Beaty Szydło w sprawie kwoty wolnej od podatku. Minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki, ujawnił, kiedy dojdzie do wzrostu kwoty i o ile ta wzrośnie.

Szef resortów rozwoju i finansów zapowiedział już wzrost kwoty wolnej od podatku. Zgodnie ze słowami Morawieckiego, od 1 stycznia 2018 roku możemy liczyć na pozostawienie większej ilości pieniędzy w kieszeni. O jakim dokładnie poziomie kwoty mowa?

Morawiecki zapowiedział, że nowy stopień kwoty wyniesie 8 tys. złotych. Od początku tego roku obowiązywał poziom 6,6 tys. złotych, ale PiS postanowiło podnieść go o kolejne 1,4 tys. złotych. Co więcej, podniesiony zostanie także próg, od którego kwota malała do 3091 złotych. Od 2018 roku ma to być nie 11 tys. złotych, a 13-14 tys. złotych.

Takie podwyższenie wartości kwoty wolnej od podatku sprawić ma, że znacznie wzrośnie liczba jej beneficjentów. Morawiecki oświadczył, że obecnie ludzi korzystających z niej jest około 3,4 mln osób. Od przyszłego roku liczba ta ma zwiększyć się do 5, a nawet 6 mln osób.

– Obniżymy podatki poprzez to, że od 1 stycznia 2018 roku znacząco, znowu, po raz drugi, zwiększymy kwotę wolną od podatku z 6,6 tys. zł na 8 tys. zł dla tych najuboższych osób. Podniesiemy też próg z 11 tys. zł do 13-14 tys. zł, ten, od którego ta kwota z 6,6 tys. zł dzisiaj malała do obowiązującej wcześniej i obecnie poprzedniej kwoty wolnej od podatku 3091 zł. Dzisiaj beneficjentem kwoty wolnej od podatku jest 3 mln 400 tys. osób. W nowym systemie będzie to 5-6 mln osób – zapowiedział Morawiecki.

źródło: pap.pl

Po czym poznać, że masz raka jelita? Uważaj na TO!

...

Zobacz również