Aleksander Kwaśniewski oprócz swojej kariery politycznej znany jest – głównie młodemu pokoleniu – ze swojego upodobania do alkoholu. W sieci krążą osławione nagrania z byłym prezydentem „pod wpływem”, które stały się już jednymi z najpopularniejszych w polskim internecie memami. Prezydent Kwaśniewski nieoczekiwanie wypowiedział się na ten temat w jednym z ostatnich wywiadów. 

„Ojciec Pijo”, „Tortury? To są na drugi dzień” czy „Wódki i pacierza nie odmawiam” to jedne z najpopularniejszych memów jakie pojawiają się w sieci z Aleksandrem Kwaśniewskim w roli głównej.

Były prezydent stał się istnym symbolem „upodobania do alkoholu” głównie za sprawą poważnych oskarżeń o alkoholizm z czasów gdy był „na szczycie”.

Po raz pierwszy Aleksander Kwaśniewski zdecydował się skomentować całą sprawę wokół alkoholu, oskarżeń o alkoholizm oraz jego ekscesów.

Zapytany o to w rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawna oświadczył, że alkohol w naszym kraju jest wyjątkowo popularny i często towarzyszy nam w życiu codziennym. Same memy z jego udziałem skomentował dosyć zaskakująco.

 – Śmieszne śmieszą. Można to zrobić dowcipnie, bardziej elegancko… można zrobić na chama. Więc to co „na chama” mnie nie śmieszy – skomentował Kwaśniewski.

https://www.youtube.com/watch?v=AFCGEYuBv00

...

Zobacz również