Aleksander Kwaśniewski kojarzy się z dwiema rzeczami. Prezydenturą i alkoholem. O tym drugim internauci nie pozwalają mu zapomnieć. Przez tę alkoholową łatkę, widzom nie umknął jeden, niezgrabny zwrot, którym były prezydent posłużył się ostatnio w telewizji.

W internecie roi się od memów z Aleksandrem Kwaśniewskim. Każdy z nich przedstawia byłego prezydenta, jako lubiącego alkohol. Łatka fana trunków przywarła do Kwaśniewskiego po jego słynnej wizycie na Ukrainie. Nagranie, na którym były prezydent bełkocze po rosyjsku obejrzały prawie 2 miliony internautów.

Ostatnio Kwaśniewski zaliczył niezłą wtopę. Za pewne przemknęłaby ona niezauważona, gdyby nie jego zamiłowanie do alkoholi. Polityk w rozmowie z „Polsat News” krytykował działania PiS. Nie mógł powstrzymać się od użycia alkoholowej metafory.

Pokazują one (demonstracje – red.) skalę sprzeciwu społecznego, niezadowolenia i myślę, że wśród polityków PiS są na tyle rozsądni ludzie, którzy to widzą i nie przejdą nad tym do porządku dziennego. Choć niewątpliwie można obserwować, że PiS ciągle jest pijane od tej władzy, którą uzyskało po wyborach i nie baczy na jakiekolwiek okoliczności – mówił Kwaśniewski.

Internauci szybko podchwycili użyty przez byłego prezydenta zwrot „pijane od władzy”. W ustach Kwaśniewskiego taki zarzut zabrzmiał, według niektórych, komicznie.

źródło: Niezależna.pl

...

Zobacz również