Premier podjął decyzję. Przymusowa kwarantanna dla Polaków na nowych zasadach jest już przesądzona
Piotr Molecki East News
Aneta Wasilewska - 31 Sierpnia 2020

Premier podjął decyzję. Przymusowa kwarantanna dla Polaków na nowych zasadach jest już przesądzona

Kwarantanna już niedługo odbywać się będzie na zupełnie innych zasadach niż dotychczas. Okazuje się, że Polacy muszą się przygotować na nowe decyzje, jakie mają zapaść już lada dzień. Zgodnie z nowymi wytycznymi całkowicie zmienią się zasady dla wszystkich osób, które objęte zostaną kwarantanną.

Kwarantanna będzie wyglądać zupełnie inaczej. Już niebawem zapadnie ostateczna decyzja, która całkowicie zmieni dotychczasowe zasady. Jak teraz będzie wyglądało przechodzenie kwarantanny w Polsce, kto zostanie nią objęty i na jak długo?

Michał Wiśniewski jest choryMichał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodzinyCzytaj dalej

Kwarantanna zostanie skrócona?

Zgodnie z oficjalnymi zasadami, jakie nieustannie przekazuje Polakom Ministerstwo Zdrowia i sanepid, podczas kwarantanny nie wolno wychodzić z domu, nawet na spacer z psem, do lekarza czy do sklepu. Co więcej, wszyscy domownicy automatycznie podlegają kwarantannie. Podczas kwarantanny wykonywany był każdemu test na koronawirusa, negatywny wynik zwalniał z kwarantanny. Kwarantanna w założeniu miała nie trwać dłużej niż 14 dni. Już niedługo niektóre z tych zasad mogą ulec zmianie.

Okazuje się, że kwarantanna zostanie skrócona do 10 dni izolacji, ale tylko u osób, które nie mają żadnych objawów koronawirusa. Co więcej, takie osoby nie będą przechodziły testów na COVID-19. Jednak to niejedyna zmiana. Aż 20 dni na kwarantannie będą spędzały osoby z upośledzonym układem odpornościowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiele osób kocha koty, właściciele muszą poznać najnowsze ustaleniaMacie w domu kota? IBW ostrzega i wyjaśniaCzytaj dalej

Kwarantanna - kogo obejmie?

Zgodnie z informacjami, jakie pojawiły się na portalu Money.pl, nowa ustawa ma zostać podpisana przez premiera Morawieckiego już w najbliższych dniach. Oprócz wyżej wymienionych zmian najprawdopodobniej znajdzie się tam zapis, że 10 dni będzie trwała przymusowa kwarantanna dla wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażoną osobą oraz dla osób przekraczających granice Polski (mowa o cudzoziemcach spoza UE).

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne wieści na początek roku szkolnego. Są ranne dzieci, służby robią, co mogą

2. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia

3. Właśnie zapadła nieodwracalna decyzja. Wszyscy wstrzymali oddech, zaskakujące ustalenia

W nowym rozporządzeniu znalazł się zapis, że w przypadku cudzoziemców spoza UE kwarantanna będzie liczona od dnia następnego po przekroczeniu granicy. Zapis, w którym mowa o przymusowej izolacji dla wszystkich domowników osoby na kwarantannie, nie ulegnie zmianie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe obostrzenia w Polsce. Zakaz wstępu rodziców do szkół, maseczki dla każdego dziecka
  2. Niebywałe sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Parafianie zamarli, gdy zobaczyli co można kupić na odpuście. Zdjęcie tylko dla dorosłych
  4. Premier podjął decyzję. Przymusowa kwarantanna dla Polaków na nowych zasadach jest już przesądzona
  5. Michał Wiśniewski walczy z chorobą. Szczere, trudne wyznanie

Ślub - panna młoda7 godzin po ślubie panna młoda usłyszała wstrząsające słowa. Nie mogła przestać płakaćCzytaj dalej

Źródło: Money pl, GOV pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News