Duża grupa zwolniona z kwarantanny. Minister podjął decyzję, poznaliśmy szczegóły

Duża grupa zwolniona z kwarantanny. Minister podjął decyzję, poznaliśmy szczegóły Źródło: East News Florian Gaertner/photothek.net via www.imago-images.de/Imago Sto

Kwarantanna dla wielu osób była bardzo uciążliwa, ale w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wprowadzono ją jako przykra konieczność. Niestety, nie wszystkie osoby poddane kwarantannie mogły być przebadane, dlatego wystarczyło samo podejrzenie, aby mieć dwa tygodnie "z głowy". Jednak szef MSWiA podjął decyzję o zmianie przepisów, spora grupa będzie zwolniona z kwarantanny.

Kwarantanna nie będzie obowiązywać konkretnych osób od 22 maja. Decyzja dotycząca zmian związanych z zawieszeniem i ograniczeniem ruchu granicznego została już podpisana przez Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych. Teraz poszczególne osoby wracające z zagranicy do kraju, nie będą zobowiązane do przechodzenia kwarantanny po powrocie.

Kwarantanna nie będzie obowiązywać poszczególnych grup. Zapadła decyzja

Rozszerzono także grono osób, które będą mogły przekroczyć granicę. Wszyscy w nowej grupie mającej prawo na wjazd na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Wśród nich są kierowcy transportów międzynarodowych, także ci, którzy podróżują tranzytem przez terytorium RP innymi środkami transportu niż pojazd, którym wykonują transport, w celu odebrania wypoczynku (lub po jego odebraniu).

Podobnie uczniowie i studenci, którzy uczą się w Polsce. Ponadto do wjazdu uprawniono obywateli państw UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Konfederacji Szwajcarskiej, w celu przejazdu przez terytorium Polski do miejsca zamieszkania lub pobytu. Z warunkiem, że ten czas nie może przekroczyć 12 godzin liczonych od momentu przekroczenia granicy.

Inne zmiany dotyczące granic, które zatwierdził rząd

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do tej pory do Polski mogli wjechać tylko obywatele Rzeczpospolitej oraz cudzoziemcy, którzy są w związku małżeńskim, lub są dziećmi osób z polskim obywatelstwem. Podobnie z osobami będącymi pod opieką obywatela Polski, cudzoziemców z Kartą Polaka, szefów misji dyplomatycznych, członków konsulatu, oraz osoby z prawem stałego lub czasowego pobytu, lub pracy na terytorium RP.

Dzisiaj grzeje: 1. Szczyt epidemii już za nami? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia
2. Pamiętacie Jolę z ”Rancza”? Przeszła spektakularną metamorfozę, mamy zdjęcia

Na czas trwania pandemii przekroczenie granicy jest nieco trudniejsze, nawet jeśli jesteśmy uprawnieni. Dlatego na granicy trzeba podać informacje o adresie lub miejscu pobytu w Polsce oraz numer telefonu. Trafi on do służb sanitarnych i ma być potrzebny w razie podejrzenia zakażenia lub kontaktu z zakażonym. Plusem jest jednak fakt, że już nie trzeba przechodzić kwarantanny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsajace historie kobiet, które zmagają się z migreną. "Bałam się, że nie przeżyję i mój organizm nie wytrzyma takiego bólu"
  2. 22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarki
  3. Martyna Gliwińska wyjawiła, co się dzieje za zamkniętymi drzwiami Bieniuków. Oliwia nie ma lekko
  4. Myślicie o wyjeździe na wakacje? Możecie się zdziwić, wszystkie doniesienia są jednoznaczne
  5. Fatalny koniec imprezy, nie żyje 7 osób, przeżył gospodarz. Wyjątkowo przykre informacje napłynęły z zza granicy
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News