Wiemy, jak naprawdę wyglądają kontrole na kwarantannie domowej. Dla starszych mogą być szczególnie uciążliwe

Wiemy, jak naprawdę wyglądają kontrole na kwarantannie domowej. Dla starszych mogą być szczególnie uciążliwe Źródło: Pixabay vperemencom

Kwarantanna to obecnie jedno z bardziej popularnych słów na całym świecie. Wszyscy nawołują do jej przestrzegania, zaczynając od polityków, poprzez gwiazdy, a kończąc na zwykłych obywatelach zwracających się do swoich sąsiadów. Aby była ona w Polsce należycie przestrzegana, , jednak może ona okazać się dużym problemem dla starszych osób.

Kwarantanna jest obowiązkowa dla wszystkich, którzy wrócili spoza granic kraju lub mieli kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Trwa ona 14 dni i podczas niej zakazane jest kontaktowanie się z kimkolwiek.

Kwarantanna jest bardzo ważna

Kwarantanna nie pozwala nawet na wyprowadzenie psa, gdyż wiąże się to z możliwością zarażenia osób, które przypadkiem znajdą się w pobliżu, a wirus przenoszony jest nie tylko poprzez rzeczy, których dotyka zarażony, ale także poprzez drogę kropelkową. Kwarantanna społeczna, która obecnie trwa to nic innego jak sposób na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, jednak Ci, którzy poddani są jej obowiązkowo podlegają kontroli ze strony służb. Wprowadzają one sposób na to aby lepiej sprawdzać kto ewentualnie nie stosuje się do zaleceń, za których nieprzestrzeganie grozi grzywna w wysokości sięgającej nawet 30 tys. złotych. Rozwiązanie jednak może przysporzyć wielu problemów szczególnie seniorom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kontrole przeprowadzane będą zdalnie

Policja może skontrolować osobę przebywającą objętą kwarantanną. Jednak w obliczu zaistniałych sytuacji braki osobowe w Polskiej Policji nie dają szansy aby kontrole były przeprowadzane w wystarczającej formie, dlatego zdecydowano się stworzyć specjalną aplikację, która dostępna jest tylko dla osób, które widnieją w systemie jako poddane obowiązkowej izolacji od innych. Osoby takie dostają rządowego sms-a, który daje możliwość rejestracji w aplikacji i pozwala służbom na kontrolę, ale jest także udogodnieniem ponieważ można tam poprosić o dostarczenie posiłku lub kontakt z psychologiem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Ojciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała

Czy wszyscy sobie poradzą?

Kwarantanna oraz stosowanie się do niej będzie potwierdzane poprzez wykorzystanie geolokalizacji zdjęć. Osoby otrzymają prośbę o zrobienie sobie selfie i będą miały na to 20 minut. Jeśli nie go nie dostarczą będzie to dla służb znak, że istnieje szansa nie stosowania się do zaleceń. Aplikacja Kwarantanna Domowa ma ułatwić służbom pracę, co jednak z osobami starszymi, którzy często nie nadążają za technologią? Niektórzy nie posiadają nawet telefonu, który pozwoli im na instalacje zalecanego programu, nie mówiąc o wykorzystaniu aplikacji w odpowiedni sposób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Wyciekła prawda o chorobie Margaret, o której mówiono od dawna. Przyjaciółka gwiazdy wygadała się
  5. Trwa "narodowa kwarantanna". Dziesiątki tysięcy kontroli w ciągu 24 godzin, ponad 300 osób do ukarania
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News