Największy szpital w Polsce zamyka kolejne oddziały. Powodem koronawirus

Największy szpital w Polsce zamyka kolejne oddziały. Powodem koronawirus Źródło: pixabay.com StockSnap

Kwarantanna obejmuje kolejne instytucje służby zdrowia. Największy polski szpital zamyka swoje oddziały z powodu epidemii koronawirusa. Władze szpitala podjęły dzisiaj radykalny krok w imię bezpieczeństwa pacjentów i pracowników.

Kwarantanna objęła Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Z uwagi na zdrowie pracowników i pacjentów władze podjęły decyzję o zamknięciu kolejnych oddziałów w dniu 23 marca. U trójki pracujących osób wykryto koronawirusa. Wszyscy zostaną poddani testom na obecność SARS-CoV-2.

W wyniku sytuacji w jakiej znalazł się Szpital Uniwersytecki w Krakowie, zdecydowano, że kwarantanna jest obowiązkowym i koniecznym krokiem. Władze podkreśliły, że podczas epidemii koronawirusa należy podejmować wszelkie dostępne środki, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się niebezpiecznego wirusa. Do czasu zakończenia kwarantanny szpital zawiesił przyjmowanie pacjentów.

Kwarantanna w największym polskim szpitalu

Kwarantanna objęła kilka oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. U trójki pracowników placówki wykryto SARS-CoV-2. Po tym zdecydowano, że należy przymusowo odizolować zarówno personel medyczny, jak i pacjentów. Do czasu skończenia kwarantanny wszystkie odizolowane osoby zostaną poddane testowi na obecność niebezpiecznego wirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kwarantanna w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie obejmuje obecnie. Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii. Aktualnie wszystkie oddziały kliniczne w tej placówce pozostaną zamknięte - łącznie z Oddziałem Klinicznym Nefrologii i Dializoterapii, wraz ze Stacją Dializ oraz Oddziałem Klinicznym Angiologii.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym
2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Obowiązkowa kwarantanna została wprowadzona dzisiaj przez władze szpitala. Część oddziałów zamknięto już w niedzielę. Przymusowa kwarantanna oraz testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 obejmują zarówno personel medyczny, niemedyczny, jak i przebywających tam obecnie pacjentów. Do czasu zawieszenia kwarantanny placówka zamknęła również przyjęcia nowych osób. O tej sytuacji poinformował dzisiaj portal Interia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Szczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datę
  3. Kobieta z objawami koronawirusa uciekła ze szpitala. Powód jest dobijający
  4. Mężczyzna został wypisany ze szpitala objętego kwarantanną, 3 godziny później zmarł. Wtedy się okazało, że miał koronawirusa
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News