kwarantanna Polacy decyzja
Unsplash Anastasiia Chepinska
Joanna Szwalikowska - 22 Października 2020

Nagle przywrócono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Decyzja jest już nieodwołalna

Kwarantanna dla Polaków została nagle przywrócona. Ostateczna decyzja właśnie zapadła. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi bardzo wysoka kara.

Obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich Polaków. Nagle zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie. Niestety, nie ma już odwrotu. Niestosowanie się do przepisów grozi bardzo wysoką karą.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich Polaków

Już od najbliższej soboty osoby, które będą wjeżdżały z Polski do Niemiec, będą zmuszone posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa lub przejść 14-dniową kwarantannę. Nieprzestrzeganie tych przepisów wiąże się z karą 25 tysięcy euro.

Niemiecki Instytut Roberta Kocha w czwartek uznał, że Polska jest terenem zagrożonym. Co to oznacza? Osoby przekraczające granicę polsko-niemiecką będą zmuszone poddać się dodatkowym restrykcji. Nowe obszary ryzyka zaczną obowiązywać w najbliższą sobotę (24 października) od godziny 12.

Osoby podróżujące do Niemiec z terenów, które zostały uznane za zagrożone, obowiązkowo będą musiały podać swój adres pobytu miejscowemu urzędnikowi do spraw zdrowia oraz przedłożenia negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Test musi zostać wykonany na przynajmniej 48 godzin przed momentem przekroczenia granicy. Osoby, które zrobionego testu nie posiadają, będą musiały z kolei poddać się kwarantannie trwającej przez co najmniej 14 dni.

Jednym z krajów który został uznany przez niemiecki Instytut Roberta Kocha za teren zagrożony, jest Polska. W związku z tym wszyscy obywatele przyjeżdżający do Niemiec z naszego kraju, są zmuszone do przestrzegania powyższych przepisów. Wejdą one w życie już w najbliższą sobotę o godzinie 12. Niepodporządkowanie się grozi karą nawet do 25 tysięcy euro.

Osoby podróżujące do Niemiec z krajów zagrożonych mogą zrobić test na koronawirusa już na terenie samych Niemiec. Przykładowo, na lotnisku bądź w pobliżu dworca kolejowego. Dla osób, które przybywają ze stref ryzyka, testy te będą darmowe.

- Trzeba się przygotować na to, że takie rozwiązania będą wprowadzane przez różne kraje - mówił wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Paweł Jabłoński, w rozmowie z portalem money.pl. Jeśli taka podróż nie jest obecnie dla nas czymś koniecznym, warto odłożyć ją na inny czas. Obecnie podróżowanie wiąże się z ogromnym ryzykiem zakażenia oraz dalszego rozprzestrzeniania kotonawirusa.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

- Jesteśmy w trudnej sytuacji, liczba zachorowań rośnie, dlatego odradzamy wszelkie podróże, które nie są konieczne - przekazał Paweł Jabłoński. Sytuacja epidemiczna w Polsce jest bardzo trudna i jak wszystko wskazuje, w najbliższym czasie nie ma dużych szans na znaczną poprawę.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 12 107 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Najwięcej z nich odnotowano w województwach: mazowieckim, wielkopolskim oraz małopolskim. W ciągu ostatniej doby wykonanych zostało 50,2 tys, testów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News