Klamka zapadła. Polacy znowu poddani przymusowej kwarantannie, nakaz dotyczy wszystkich osób, które wjeżdżają do dwóch krajów

Klamka zapadła. Polacy znowu poddani przymusowej kwarantannie, nakaz dotyczy wszystkich osób, które wjeżdżają do dwóch krajów Źródło: jackmac34 Pixabay.com

Kwarantanna oraz zamknięcie granic należały do jednych z bardziej restrykcyjnych przepisów wprowadzonych przez państwa na całym świecie. Wszyscy musieliśmy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i zrezygnować z przebywania w przestrzeni publicznej czy swobodnego podróżowania. Chociaż ostatnio powoli wracamy do normalności to właśnie poinformowano o decyzji na temat powrotu obowiązkowej kwarantanny.

Kwarantanna powróci, to już pewne. Polacy znów obowiązkowo będą musieli spędzać w domach okres 14 dni w celu sprawdzenia czy nie są nosicielami wirusa SARS-CoV-2. Wszyscy przekraczający granice dwóch konkretnych krajów muszą liczyć się z tym obowiązkiem.

Łotwa i Estonia przywracają obowiązkową kwarantannę dla Polaków

Kwarantanna dla Polaków oraz osób przebywających w ciągu ostatnich 14 dni na terenie Polski ponownie staje się obowiązkowa. Dwa kraje bałtyckie przedstawiły oficjalną listę państw, których obywatele musza liczyć się z tym, iż po wjeździe na ich teren poddani zostaną kwarantanne domowej. Powstanie tej listy to efekt analiz przeprowadzonych przez tamtejszych ekspertów, wybrali oni kraje, w których wskaźnik zakażeń na koronawirusa przekroczył 15 osób na każde 100 tys. mieszkańców. Estonia przekazała, że nowe przepisy zaczną obowiązywać już w tym tygodniu, dla wielu podróżnych okaże się to sporym zaskoczeniem i nie lada utrudnieniem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Polska nieznacznie przekroczyła próg przyjęty przez rządzących

Z danych przekazanych przez łotewskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, na które powołuje się Gazeta.pl, w Polsce wskaźnik zakażeń wynosi 15,8 na 100 tys. mieszkańców kraju nad Wisłą. To właśnie z tego powodu Polska znalazła się na liście krajów, których obywatele spotkają się z koniecznością dostosowania do restrykcji dotyczących obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny. Jedynie Litwa wśród krajów bałtyckich nie zdecydowała się na wprowadzenie jakichkolwiek obostrzeń w stosunku dla Polaków. Natomiast Łotwa i Estonia prezentują zupełnie inną formę polityki walki ze światową pandemią wirusa SAR-CoV-2, ponieważ oprócz listy krajów z obowiązkową kwarantanną przedstawiono także drugą, gdzie obostrzenia są zdecydowanie poważniejsze.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne wiadomości obiegły media, szef partii przeżywa osobisty dramat. Nie żyje jego ojciec

2. Rak, którego widać gołym okiem. Nie wolno go lekceważyć

Ci członkowie wspólnoty na razie nie odwiedzą Łotwy ani Estoni

Te dwa kraje nadbałtyckie zdecydowały się na zamknięcie swoich granic dla osób mieszkających w regionach gdzie wskaźnik zakażeń przekracza 25 na 100 tys. mieszkańców. Na Łotwę oraz Estonię nie wjadą Szwedzi czy Portugalczycy. Zakaz został rozszerzony także na kraje europejskie spoza wspólnoty i dlatego też żaden obywatel Wielkiej Brytanii nie zostanie przepuszczony na granicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  2. Fani martwią się o Annę Lewandowską. Zwrócili uwagę na jeden szczegół (FOTO)
  3. Pies codziennie czekał przy skrzynce na listy. W końcu zauważył listonosza, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Grażyna Torbicka zdradziła gorzki sekret udanego związku. Dla wielu rada okaże się totalnym zaskoczeniem
  5. Magda Narożna ma zdjęcia, które podnoszą ciśnienie milionom Polaków. Nie każdy odważyłby się tak pozować
  6. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Gratulacje płyną z całego kraju, wspaniale

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News