kwarantanna Polacy ostateczna decyzja
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 20 Października 2020

Mamy potwierdzenie, obowiązkowa, 10-dniowa kwarantanna dla Polaków. Zapadła ostateczna decyzja

Obowiązkowa kwarantanna na czas 10 dni została pilnie wprowadzona. Zapadła ostateczna, oficjalna decyzja. Niestety nie ma już odwrotu.

Kwarantanna wprowadzona dla wszystkich Polaków. Pilna decyzja rządu właśnie została ogłoszona. To ostateczna decyzja. Niestety, nie ma już odwrotu.

Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, Z ostatniej chwili: Nie żyje Dariusz Gnatowski, "Boczek" z KiepskichCzytaj dalej

Kwarantanna dla wszystkich Polaków. Ostateczna decyzja rządu właśnie została ogłoszona

Ministerstwo zdrowia Białorusi we wtorek zadecydowało o wprowadzeniu 10-dniowej kwarantanny dla osób przybywających z 28 państw. Na liście znalazła się również Polska.

Po przekroczeniu granicy będziemy zmuszeni do odbycia samoizolacji na czas co najmniej 10 dni. Wymogi zostały zaostrzone ze względu na sytuację epidemiczną w tych krajach, informuje Polsat News.

28 państw wcześniej zostało wykreślonych z listy. Niestety, teraz ponownie na nią wróciło. Oprócz Polski kwarantanną zostali objęci również obywatele z państw takich jak między innymi: Francja, USA, Kanada, Holandia. Czechy, Wielka Brytania, Irlandia, Szwajcaria, Szwecja, Dania czy Litwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Jak poinformowało Ministerstwo zdrowia, pod uwagę wzięte zostały kryteria takie jak poziom oraz dynamika zachorowań w tych krajach, a także działania, jakie zostały w nich podjęte w odpowiedzi na drugą falę koronawirusa.

Samoizolacja będzie obowiązywała przybyszy ze wszystkich państw, które znalazły się na liście. Będzie ona konieczna przez co najmniej 10 dni kalendarzowych po przyjeździe do Białorusi, przekazał resort zdrowia.

Według oficjalnych danych na Białorusi do tej pory potwierdzonych zostało 88 tysięcy przypadków zachorowań. Przedstawiciel ministerstwa zdrowia, Aleksand Pacejeu, na początku października ogłosił oficjalnie, że w kraju rozpoczęła się druga fala zachorowań na koronawirusa.

Koronawirus niestety nie ustaje na sile, z każdym dniem na całym świecie odnotowywane są kolejne ogromne liczby nowych przypadków zachorowań. W Polsce Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w ciągu ostatniej dobry pojawiło się 9 291 nowych przypadków.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny apel Ministerstwa Zdrowia. Pod żadnym pozorem nie rób kilku rzeczy, wystarczą dwie godziny

2. Zasłanianie ust i nosa w samochodzie. Nagła zmiana w przepisach dla Polaków

3.Z ostatniej chwili: zapadła decyzja ws. walki z koronawirusem. Polsat przekazał dramatyczne wieści

Najwięcej zachorowań pojawiło się w województwie małopolskim - 1486, następnie w mazowieckim - 1282, wielkopolskim - 1186, śląskim - 895, podkarpackim - 667, łódzkim - 625, dolnośląskim - 567, pomowskim - 484, kujawsko-pomorskim - 446, świętokrzyskim - 312, opolskim - 307, lubuskim - 228, lubelskim - 219, zachodniopomorskim - 213, podlaskim - 209, z kolei w warmińsko-mazurskim - 165.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Syn Królowej Życia chwycił psa do zdjęcia. Internauci oburzeni, "trzymaj go wygodnie, a nie jak worek ziemniaków"
  2. Rząd podjął decyzję ws. siłowni i basenów. Tego rozwiązania nie spodziewał się nikt
  3. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Już wiemy, co czeka Polaków
  4. Polsat przekazał oficjalny komunikat. Koniec "Tańca z gwiazdami", fani nie mogą się pozbierać
  5. Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacje
  6. Poczta podjęła kluczową decyzję. Dotyczy pieniędzy emerytów i rencistów. Tysiące Polaków czekało na ustalenia
  7. Klasyka w najlepszym wydaniu, ukochana surówka Polaków na bazie czerwonej kapusty. Nic nie prezentuje się na stole dostojniej
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News