Tysiące osób nie uniknie opłaty za czas kwarantanny. Sytuacja jest coraz trudniejsza, Polacy dostają przesyłki o wymownej treści

Tysiące osób nie uniknie opłaty za czas kwarantanny. Sytuacja jest coraz trudniejsza, Polacy dostają przesyłki o wymownej treści Źródło: Pixabay.com TimKvonEnd

Kwarantanna wymusiła wprowadzenie wielu nowych rozwiązań, jednym z nich było przeniesienie przez tysiące osób części swojej pracy w tryb zdalny. Minęły 3 miesiące od wprowadzenia prewencyjnej izolacji społecznej, okazuje się, że wielu Polaków nie uniknie ogromnych opłat, wynikających z sytuacji w kraju w ostatnich dniach.

Kwarantanna będzie drogo kosztować tysiące Polaków. Wiele osób otrzymało właśnie zaskakujące przesyłki, domowe budżety bardzo odczują przymusową prewencyjną izolację, która została wprowadzona w Polsce ponad 3 miesiące temu. Nikt nie spodziewał się takich konsekwencji.

Kwarantanna będzie Polaków drogo kosztować

Z powodu zagrożenia epidemicznego w kraju, wiele firm i przedsiębiorców zdecydowało się oddelegować swoich pracowników do pracy zdalnej. Początkowo rozwiązanie to wydawało się wielu osobom bardzo korzystne, zapewniało maksymalne bezpieczeństwo i ochronę przed zakażeniem się groźnym wirusem SARS-CoV-2, a do tego dla wielu osób oznaczało zaoszczędzenie czasu, zwykle przeznaczanego na dojazdy m.in. do biura.

- Firma wysłała nas do domu już na samym starcie epidemii. [...] Pierwsza oszczędność to czas. Prawie dwie godziny więcej do wykorzystania w ciągu dnia, bo pracę można zaczynać w piżamie. No i cieszyłem się, bo udało się odłożyć trochę pieniędzy. Zamiast wydać na paliwo i bilety tramwajowe, 150-200 złotych co miesiąc zostało w portfelu. Był czas na gotowanie obiadów w domu, nie trzeba było przygotowywać jednego na 3 dni i pakować w plastikowe pojemniki. Żeby ograniczyć wyjścia do sklepu, staraliśmy się sami piec chleb czy bułki. W pewnym momencie pomyślałem sobie, że "w sumie nie ma tego złego" - mówi Pan Mariusz w rozmowie z portalem WP.

Kwarantanna wymusiła na wielu Polakach przeniesienie pracy do domu. Teraz zapłacą za to ze swojej kieszeni

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak niedawno Pan Mariusz, tak jak i tysiące Polaków, otrzymał rachunek za prąd z ostatnich trzech miesięcy. Kwota, jaką będzie musiał zapłacić za energię elektryczną niemal zwaliła go z nóg. Mężczyzna do 6 lipca musi na raz zapłacić fakturę opiewającą na kwotę 471,82 zł. Wszystko z powodu niedopłaty na koncie klienta, ponieważ firma Tauron nie przewidziała, że zużyje on tak dużo prądu przez pierwsze półrocze. Przez ostatnie pół roku jego średnie rachunki wynosiły około 60 złotych, w czerwcowym rozliczeniu opłaty za prąd skoczyły do 120 złotych.

- Jak zobaczyłem, ile muszę zapłacić w lipcu, to musiałem sprawdzić jeszcze raz. Śmieję się, że dzieci nie mam, a 500+ dostałem - żartuje pan Mariusz, choć niespodziewana opłata mocno nadwyrężyła jego domowy budżet.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

2. Ministerstwo zdrowia niespodziewanie wprowadziło ważną zmianę. Kluczową wiadomość mogą otrzymać tysiące Polaków

Taka sytuacja dotyczy wielu Polaków. W sieci już pojawiają się pierwsze komentarze od osób, które otrzymały znacznie zwiększone rachunki za prąd z ostatniego okresu.

- Też o mało się nie przewróciłam po otwarciu koperty z Innogy - napisała jedna z warszawianek, cytowana przez WP.

- Czy też dostaliście nowy rachunek za prąd? Mnie wbiło w lakierki - dodał kolejny użytkownik sieci na jednej z grup mieszkańców warszawskiego Ursynowa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  2. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  3. Policja nie pozostawia złudzeń. Będą kary nawet do 30 tysięcy złotych za czynność, którą Polacy masowo robią codziennie
  4. Burze i ulewy zbierają koszmarne żniwo. Pierwsza ofiara śmiertelna, zalany szpital z chorymi na koronawirusa
  5. Ostrzeżenie GIS. Salmonella w popularnym produkcie, nie wolno go spożywać
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News