Zakażona lekarka z koronawirusem zignorowała wszystkie zalecenia. Cały czas przyjmowała pacjentów

Zakażona lekarka z koronawirusem zignorowała wszystkie zalecenia. Cały czas przyjmowała pacjentów Źródło: pixabay.com DarkoStojanovic

Kwarantanna nie była dla niej wystarczającym powodem, by zrezygnować z pracy. Zarażona lekarka cały czas przyjmowała pacjentów.

Kwarantanna to jedyny sposób, który może powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa i umożliwić ekspertom opracowanie metod zapobiegających ekspansję patogenu. By jednak tak się stało, wszystkie osoby objęte kwarantanną muszą stosować się do zaleceń, tj. pozostać w domach i maksymalnie ograniczyć kontakt z innymi osobami. Służby medyczne dzień i noc pracują, walcząc z wirusem, dlatego tym trudniej było przewidzieć, że jedną z osób ignorujących kwarantannę będzie lekarka. 

Kwarantanna jest wiążąca prawnie. Co grozi lekarce z koronawirusem, która cały czas przyjmowała pacjentów?

Jak podaje portal Interia.pl, policja zgłosiła do prokuratury sprawę lekarki z Knurowa - kobieta została objęta kwarantanną domową, a pomimo tego cały czas przyjmowała pacjentów. Proceder wyszedł na jaw, gdy w minioną niedzielę policjanci udali się do jej domu, by skontrolować, czy stosuje się do zaleceń, Nie zastali jej w domu. Wówczas nikt jeszcze nie wiedział, że lekarka jest zarażona koronawirusem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- W rozmowie telefonicznej ustalili, że wykonująca zawód lekarza kobieta znajduje się w gabinecie lekarskim na terenie knurowskiego szpitala, gdzie przyjmuje pacjentów. Policjanci pouczyli kobietę, że łamie prawo i polecili natychmiastowe przerwanie pracy oraz powrót do domu celem kontynuowania kwarantanny. Rozmówczyni zastosowała się do polecenia. Wówczas nie było jeszcze wiedzy, aby lekarka była zakażona. To, jak teraz wiemy z oświadczenia wydanego przez knurowski szpital, testy na obecność wirusa, dały wynik pozytywny - wyjaśnił rzecznik gliwickiej komendy, podinspektor Marek Słomski.

Dzisiaj grzeje: 1. Pękła kolejna bariera. Właśnie wzrósł bilans zakażeń koronawirusem w Polsce

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Sprawę zgłoszono do prokuratury, która wszczęła śledztwo pod kątem popełnienia przestępstwa, natomiast lokalna policja prowadzi czynności dotyczące złamania przepisów kodeksu wykroczeń. Jednocześnie służby sanitarne starają się dotrzeć do wszystkich pacjentów, których przyjęła w ostatnich dniach zakażona lekarka. Wstępnie ustalono, że kobieta została zarażona przez jednego z pacjentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pacjent zero już dziś zostanie wypisany ze szpitala. Mężczyzna jest już w pełni zdrowy
  2. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  3. Oburzające zachowanie sklepów, żerują na koronawirusie. Rząd podejmuje zdecydowane kroki
  4. Komunikat dla wszystkich klientów Żabki. Sieć sklepów podejmuje ważne kroki
  5. Filip Chajzer pokazał powalające nagranie z Lasu Kabackiego. Ręce opadają, widok odbiera mowę
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

Źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News