Ponad tysiąc osób utknęło w zamknięciu. U kilku z nich wykryto koronawirusa, dramat trwa

Ponad tysiąc osób utknęło w zamknięciu. U kilku z nich wykryto koronawirusa, dramat trwa Źródło: Pixabay Tumisu

Kwarantanna objęła ponad tysiąc osób, które nie mogą zejść na ląd. Wszystko z powodu pozytywnych wyników testu na obecność koronawirusa. Do tej pory zakażonych jest pięć osób. Pozostali pasażerowie czekają w zamknięciu na decyzję. Czterdzieści osób zostało odizolowanych w wyniku grypopodobnych objawów. Sytuacja jest bardzo poważna.

Zdecydowano, że kwarantanna musi objąć cały statek wycieczkowy. Decyzję podjęto z powodu wykrycia koronawirusa u pięciu pasażerów. Teraz ponad tysiąc osób musi pozostać w zamknięciu, czekając na pozwolenie dotyczące zejścia na ląd. Kilkudziesięciu pasażerów i członków załogi zostało odizolowanych od reszty po tym, jak pojawiły się u nich objawy grypopodobne.

Kwarantanna to obecnie jeden z najczęściej stosowanych środków bezpieczeństwa w walce z rozprzestrzeniającą się pandemią wirusa SARS-CoV-2, wywołującego niebezpieczną chorobę COVID-19. Po wybuchu epidemii w Chinach, kwarantanną objęto całe miasto Wuhan, w którym mieszka ponad 11 milionów obywateli. Niedawno po tym, jak u pięciu pasażerów wykryto obecność koronawirusa, kwarantanna objęła cały wycieczkowiec należący do brytyjskiej linii Fred Olsen Cruise Lines. Podjęto decyzję o nie wpuszczeniu statku do portu na Bachamach. W zamknięciu znalazło się ponad tysiąc osób. Odizolowano także kilkudziesięciu pasażerów oraz członków załogi z objawami grypopodobnymi.

Kwarantanna objęła cały brytyjski wycieczkowiec

Obecnie trwa kwarantanna, którą został objęty brytyjski wycieczkowiec linii Fred Olsen Cruise Lines. Nie udzielono zgody na wpuszczenie statku do portu na Bachamach po tym, jak u pięciu osób stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Na pokładzie znajduje się ponad tysiąc osób, które do czasu odwołania decyzji nie będą mogły zejść na ląd. Uznano również, że należy odizolować czterdzieści osób, wśród których znajdują się zarówno pasażerowie, jak i członkowie załogi. Stwierdzono u nich objawy grypopodobne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dopóki kwarantanna nie zostanie odwołana, wycieczkowiec należący do brytyjskich linii pozostaje zakotwiczony ok. 40 kilometrów od portu. Żaden z karaibskich portów nie zgodził się na wpuszczenie statku z powodu wysokiego ryzyka rozprzestrzenienia się koronawirusa. Obecnie brytyjski resort spraw zagranicznych podjął próby przekonania władz, aby pozwolono pasażerom zejść na ląd.

Dzisiaj grzeje: 1. Jerzy Owsiak dostał SMS-a od ministra zdrowia podczas programu na żywo. Od razu przeczytał, dobitne słowa

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała nagranie

Kwarantanna obejmuje wszystkich pasażerów brytyjskiego wycieczkowca. Do tej pory nie ustalono, czy na pokładzie są Polacy. Jednak wśród osób przebywających na statków znajdują się obywatele Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Belgii, Kolumbii, Irlandii, Włoch, Japonii, Nowej Zelandii, Szwecji i Norwegii. Powrót wycieczkowca do Southampton zająłby około dziesięciu dni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Wideo ma już tysiące wyświetleń. Owczarek niemiecki wpadł do wody, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Student z Włoch pokazał porażające nagranie. Widać na nim rząd trumien
  5. 18-miesięczne dziecko w bardzo ciężkim stanie, rodzice trafili na kwarantannę. Druzgocące doniesienia z kraju
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News