Wiemy, co grozi za złamanie kwarantanny. Przecieramy oczy ze zdumienia, wystarczające konsekwencje?

Wiemy, co grozi za złamanie kwarantanny. Przecieramy oczy ze zdumienia, wystarczające konsekwencje? Źródło: Unsplash Free To Use Sounds

Kwarantanna bywa niezbędną procedurą, dzięki której zagrożenie związane z koronawirusem może zostać zminimalizowane. Niestety nie wszyscy chcą jej przestrzegać. Takie osoby muszą liczyć się z konsekwencjami.

Kwarantanna bez wątpienia nie czymś, czemu poddajemy się z przyjemnością. Jednak jest to jedno z koniecznych działań, które może pomóc w zmniejszeniu zagrożenia epidemiologicznego. Część osób, które powinny się odizolować od reszty społeczeństwa nie przestrzega zaleceń. Mogą się one spotkać z konsekwencjami swoich decyzji.

Kogo dotyczy kwarantanna? 

Nie da się ukryć, że w sytuacji z jaką zmaga się cały świat kwarantanna potencjalnie zainfekowanych może być jednym z ważniejszych kroków. Odizolowanie osób, u których podejrzewa się chorobę wywołaną koronawirusem sprawi, że osoby zdrowe będą w mniejszym stopniu narażone na niebezpieczeństwo. Ostatnio w Polsce zostały wprowadzone wytyczne w związku z panującą pandemią. Niezastosowanie się do nich może przyczynić się do otrzymania kary.

W niedzielę 15 marca od godziny 0:00 zostały zamknięto polskie granice. Dotyczy to zarówno osób korzystających z transportu naziemnego, lotniczego i morskiego. Granice naszego kraju będą zamknięte dla obcokrajowców. Polacy, wracający do ojczyzny, muszą liczyć się z tym, że nie ominie ich kwarantanna. Czym grozi niesubordynacja i jaka kara może nas spotkać?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To może grozić osobom nieprzestrzegającym zaleceń

Kiedy po powrocie zza granicy będzie czekała nas kwarantanna, warto mieć na uwadze to, że jej nieprzestrzeganie może wiązać się z pewnymi konsekwencjami. Odizolowanie od innych osób powinno trwać przez 14 dni. W tym czasie należy monitorować swój stan zdrowia. Wskazane jest mierzenie temperatury dwa razy dziennie. W przypadku odczuwania objawów choroby należy skontaktować się z sanepidem. Kwarantanna powinna odbywać się w domu. Nie wolno wówczas go opuszczać pod żadnym pozorem. Potencjalnie zainfekowana osoba jest kontrolowana przez policję. Jeżeli patrol nie zastanie jej w domu, to kara może być dotkliwa.

Niezastosowanie się do zalecenia, jakim jest kwarantanna, może wiązać się z karą pieniężną w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. To jednak nie jedyna z możliwości. Osoba nieprzestrzegająca środków ostrożności może zostać przymusowo poddana izolacji. Co z pewnością jest o wiele mniej przyjemne niż siedzenie w domowym zaciszu. W związku z tym warto stosować się do przyjętych aktualnie norm i postępować zgodnie z zaleceniami.

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej
2. Co z wypłatami 500 plus? Premier zabrał głos, już wszystko jasne

Co jeśli nie mamy, gdzie się podziać po powrocie do kraju? Wówczas należy o tym fakcie poinformować pracowników granicznych. Służby przekierują taka osobę do odpowiedniego ośrodka, w którym odbędzie się kwarantanna. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Bohaterski Cristiano Ronaldo. Wielki gest w walce z koronawirusem, brawo
  3. Genialny pomysł na wykorzystanie warzyw i mięsa z rosołu. Domownicy będą wdzięczni
  4. Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin
  5. Dramatyczna sytuacja Polaków za granicą. Czeka ich ciężki czas
  6. Do sieci trafiło nagranie z izolacji Magdy Gessler. Widziało je już tysiące Polaków

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News