Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin

Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin Źródło: Pixabay.com TerriAnneAllen

Kwarantanna może objąć nawet do 100 tysięcy obywateli, polski rząd podał niepokojące rokowania. Trwa zamykanie granic, wojsko pomoże policji w kontrolowaniu objętych zakazem wychodzenia mieszkańców.

Kwarantanna związana z koronawirusem być może obejmie nawet 100 tysięcy obywateli. Polski rząd podał niezbyt optymistyczne przewidywania na kolejne godzin, Polacy są zaniepokojeni doniesieniami z granic. Trwa zamknięcie kraju, wojsko pomaga policji i służbom celnym.

Kwarantanna obejmie nawet 100 tysięcy osób według rokowań polskiego rządu

Do tej pory objętych przymusową, dwutygodniową kwarantanną zostało około 2 tysiące obywateli. Policja kontroluje i pomaga osobom przebywającym w domowym areszcie. W Polsce trwa zamykanie granic dla cudzoziemców, ruch zostanie ograniczony na 10 dni.

- Dzisiaj w nocy zostały tymczasowo zamknięte granice Polski na wjazd dla cudzoziemców. Przywrócona została czasowo kontrola graniczna. Te wszystkie działania przebiegły bez większych problemów. Ruch na granicach jest zmniejszony. W tej chwili wjeżdżają tylko obywatele polscy - powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kwarantanna obejmuje najbliższe 2 tygodnie

Powrót obywateli do kraju wiąże się z dodatkowym zagrożeniem epidemicznym. Każda osoba wracająca z zagranicy jest traktowana jako potencjalnie zakażona koronawirusem i zostanie poddana obowiązkowej kwarantannie domowej. Polski rząd przewiduje, że liczba takich obywateli może wzrosnąć nawet do 100 tysięcy w ciągu najbliższych kilkunastu godzin.

- Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób, które są poddane kwarantannie. Wczoraj to było nieco ponad dwa tysiące, w tej chwili ta liczba szacujemy że dojdzie od kilkudziesięciu, a może nawet stu tysięcy - dodał Michał Dworczyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej
2. Co z wypłatami 500 plus? Premier zabrał głos, już wszystko jasne

Tak duży wzrost potencjalnie zakażonych osób wymaga dodatkowych środków prewencyjnych. Wojsko wspomoże lokalne służby bezpieczeństwa w kontrolowaniu objętych kwarantanną obywateli. Mundurowi będą również dbać o zapewnianie zamkniętym osobom podstawowej pomocy i opieki.

- W związku z tym patrole policji będą też wzmocnione przez wojsko. Mówię zarówno o WOT, jak i wojskach operacyjnych. Przyjęte niedawno przepisy umożliwiają wykorzystanie wojska w tym celu. Wojsko też będzie do dyspozycji tych samorządów, które będą potrzebowały pomocy w opiece nad osobami objętymi kwarantanną, bo kontrola nad tymi osobami to jedna rzecz, ale drugą rzeczą jest kwestia pomocy tym osobom - powiedział minister Dworczyk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Bohaterski Cristiano Ronaldo. Wielki gest w walce z koronawirusem, brawo
  3. Ministerstwo wydało nagle ostrzeżenie. Chodzi o sms-y ws. epidemii
  4. Nowe, niepokojące informacje o 3 ofierze wirusa. W środę wszystko jeszcze było dobrze
  5. W środę był na imprezie w polskim mieście. Ma koronawirusa, wszyscy których spotkał powinni się zgłosić
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News