kwarantanna pilna wiadomość dla Polaków
East News Jakub Kaminski
Klaudia Bochenek - 13 Maja 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomość dla Polaków. Ważna informacja

Kwarantanna wiąże się ze specjalnymi rygorystycznymi przepisami - pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z domu, a w mieszkaniu zachowywać należną higienę oraz raportować swój pobyt w czterech ścianach za pomocą aplikacji. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomość. Dla wielu to kluczowa informacja.

Kwarantanna obejmuje 96 062 osoby, które muszą stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. To właśnie tych blisko 100 tys. osób dotyczy pewien wyjątek w przepisach.

Kwarantanna z zakazem wychodzenia z domu? Ministerstwo Zdrowia zezwala na wyjątek

Ministerstwo Zdrowia ma specjalną wiadomość dla osób w kwarantannie. Okazuje się, że obywatel przebywający w kwarantannie może opuścić swój dom, ale pod jednym warunkiem - tylko wtedy, kiedy będzie udawać się do "drive thru" - mobilnego punktu pobrań. O ich uruchomieniu pisaliśmy kilka dni temu. Docelowo ma się pojawić 147 takich punktów, wszystko po to, aby wykonywać jak największą liczbę testów. W samą niedzielę wysłano 6 tys. SMS-ów.

Maseczki Szumowski apelujeSzumowski pilnie apeluje ws. wadliwych maseczek. Sprawą zajmie się prokuraturaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis, w którym podaje, że na czas drogi do punktu jest się zwolnionym z kwarantanny. Taka "ulga" wynika z przepisów. Warto zauważyć, że mieszkanie można opuścić dopiero po otrzymani specjalnej wiadomość SMS w 12. dniu izolacji.

Internauci mają dziesiątki pytań, które pozostają bez odpowiedzi, są niejasności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małżeństwo odeszło niemal równocześniePo 77 latach małżeństwa para odchodzi niemal równocześnie. Ich dzieci podejmują decyzję, która doprowadzi do łez każdego twardzielaCzytaj dalej

- Wiemy, że wirus pojawia się między szóstym a dziesiątym dniem. W związku z tym, jeżeli przetestujemy kogoś w dwunastym dniu, lub dostanie SMS-a w dwunastym dniu, a będzie miał wynik ujemy w trzynastym, to oznacza z dużym prawdopodobieństwem, blisko stuprocentowym, że na pewno jest zdrowy. Gdybyśmy to zrobili siódmego dnia (...) to wtedy mogłoby - w niewielkim odsetku, ale jednak - to zachorowanie nastąpić na przykład dziesiątego dnia - tłumaczył minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja rządu, zniesiono najważniejsze zakazy. Morawiecki podał kluczowe daty
2. Na pogrzebie męża dowiedziała się, że jest w ciąży. Prawdziwe zaskoczenie przeżyła jednak kilka miesięcy później

Wiadomo, że aby zostać zbadanym, należy posiadać własny samochód, którym będziemy mogli przyjechać do najbliższego punktu pobrań. Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, wymaz zostanie pobrany w domu. Internauci zauważyli, że są pewne niedomówienia - co w przypadku, gdy obie osoby są na kwarantannie w różnych terminach, a tylko jedna z nich ma prawo jazdy? I tylko osoba bez prawa jazdy otrzymała wiadomość SMS? Może ją przywieźć również chory domownik? Co w przypadku gdy samochód zostanie zatrzymany przez policję? Jak kierujący ma udowodnić, że jedzie na badania? Internauci obawiają się także, że przepis zostanie opacznie odebrany i osoby na kwarantannie "na serio" potraktują wyjście z domu i np. w drodze na badana pokuszą się o zakupy - w końcu są "w drodze".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Najważniejsze objawy cukrzycy. Nigdy ich nie lekceważcie
  3. Znany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecie
  4. Rząd przedłużył zakaz o kolejne 30 dni. Duże ograniczenia aż do 12 czerwca
  5. Błąd w liczeniu zakażonych w Polsce? MZ nagle wprowadziło poprawki w statystykach
  6. Uwielbiana aktorka padła ofiarą oszustwa, może stracić wszystko. Na pomoc ruszyła Elżbieta Jaworowicz
  7. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Palce u stópKształt stóp dużo mówi o człowieku. Popatrz na swoje palce i poznaj skrywaną prawdę o własnej osobowościCzytaj dalej

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News